Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

400’e Yakın Kişi Gözaltına Alındı

400’e Yakın Kişi Gözaltına Alındı
07 Şubat 2017 - 11:47 'de eklendi.

Ülkemizde sabah saatlerinde hareketli saatler yaşandı Terörle Mücadele ekipleri çok sayıda şehirde DAEŞ operasyonları yaptı. Terörle Mücadele ekiplerinin yaptığı baskınlarda 400 kişiye yakın kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele ekipleri sabaha karşı ülke genelinde geniş çaplı bir operasyon düzenledi. Önceden belirlenmiş olan adreslere yapılan eş zamanlı saldırılar sonucunda 400’e yakın kişi göz altına alındı.
Ankara’da Terörle Mücadele ekiplerinin yaptığı eş zamanlı baskınlarda çoğunluğu yabancı olmak üzere 60 kişi göz altına alındı. Operasyonlar sabaha karşı Ankara’nın Sincan, Yeni Mahalle, Çubuk ve Mamak ilçelerinde yapıldı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçildikten sonra sorgulanmak için Emniyet’e götürüldü.
Terör örgütü DAEŞ’e yönelik yapılan baskınlar İstanbul ve Kocaeli’nde de gerçekleştirildi. Bu illerde yapılan baskınlarda 18 kişi gözaltına alındı. Eş zamanlı olarak düzenlenen baskınlarda eylem hazırlığı yapan ve DAEŞ terör örgütüne üye olan kişiler göz altına alındı. İstanbul ve Kocaeli’nde göz altına alınan isimlerde terör örgütünün yetkili isimleri de yer alıyor.
İstanbul’da Esenler, Bahçelievler, Bağcılar, Maltepe, Sancaktepe, Sultanbeyli, Beyoğlu, Pendik, Güngören ve Ümraniye’de yapılan baskınlarda terör örgütü mensuplarının arabalarında ve evlerinde birçok dijital cihazla dokümana da el konuldu. Aynı zamanda yapılan eş zamanlı operasyonlarda yakalanan 10’u daha çocuk olmak üzere 14 yabancı uyruklu kişide sınır dışı işlemlerinin gerçekleştirilmesi için bölge polis merkezlerine götürüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER