Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Altın Talebi Artacak

Altın Talebi Artacak
14 Ocak 2017 - 8:44 'de eklendi.

Dünya Altın Konseyi’nin yayınladığı “2017 Görünümü Küresel Ekonomik Trendler ve Altına Etkileri” raporunda geçen yıl birçok yatırımcının altına geri dönüş yaptığı bildirildi.
Dünya Altın Konseyi, yaşanan politik ve jeopolitik risklerin, kurlarda oluşan değer kaybının, hisse senedi piyasasındaki aşırı değerlenmenin, enflasyonda artan beklentinin ve yeni Pazar alanlarının oluşmasının altına olan talebi artıracağını bildirdi.
Yayınlanan raporda, dolardaki kur değişiminin bu yıl altına olan talepleri sınırlandırabileceği düşünüldüğü fakat bahsedilen bu beş faktörün altına olan ilgiyi destekleyeceği belirtildi.
Raporda özellikle politik risklerin arttığı belirtilirken Trump’ın başkan seçilmesi, Hollanda, Almanya ve Fransa’da gerçekleşen seçimlerle İngiltere’de yapılacak olan Bretix görüşmelerinin doları güvenli liman haline getireceği belirtildi.
Dünya Altın Konseyi’nin yayınladığı raporda, para politikasının dünyayı ABD ve diğerleri diye ikiye ayırdığı belirtilirken ABD Merkez Bankası’nın para politikası konusunda sıkılaştırma yapması beklendiği fakat diğer ülkelerin merkez bankalarında böyle bir şey beklenmediği vurgulandı.
Raporda aynı zamanda enflasyonda beklenen artmanın altını da destekleyeceği dile getirildi. Artışta olan enflasyon altını daha değerli kılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER