Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Bebeklerde Kalp Hastalığı Genetik Olabilir

Bebeklerde Kalp Hastalığı Genetik Olabilir
27 Mart 2016 - 21:10 'de eklendi.

Bebeklerde Kalp hastalığı ciddi bir problemdir. Genellikle uzun bir tedavi sürecini kapsadığı için çok riskli olabilir. Bebeklerde kalp hastalığı bu anlamda oldukça önemlidir. Bazı kalp hastalıkları doktorlar tarafından anne karnındayken belirlenebildiği için önlemler ve tedavi yöntemleri belirlenebiliyor. Bu sayede iyileşme daha hızlı bir şekilde gerçekleşebiliyor. Ancak bazı durumlarda kalp hastalıkları doğduktan çok sonra belirlenebiliyor. Bu durumda bazı çocukların tedavisi olumsuz sonuçlanabiliyor.

Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda kalp hastalıklarının büyük bir kısmının oluşmasında genetik faktörlerin etkili olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte anne adaylarında bir kalp hastalığı varsa bebeğinde de oluşma riski diğer bebeklere göre çok daha fazla olduğu için dikkatli olunması gerektiği çok önemli bir durum olarak ifade edildi. Kalp hastalığı olan anne adaylarının hamileliğini doktor kontrolüne özen göstererek bu durumu doktoru ile paylaşarak gerekli kontrollerin yapılması ile geçirmesi oldukça önemlidir.

Kalp hastalıkları son zamanlarda henüz doğmamış bebekleri dahi olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Tüm bunlara dikkat ederek bebeklerin 8. Haftadan itibaren oluşmaya başlayan kalplerinin doktor tarafından en iyi şekilde incelenmesi 10. Hafta ile birlikte kalp atışlarının duyulmaya başlaması bu durumda kalp sorunlarının oluşmasını çok daha kolay bir şekilde sağladığı için tüm bunların yanı sıra daha kolay tespit edilebilmesi için çeşitli testler büyük bir kolaylık ile yapılabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER