Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Birçok İle Ulaşım 1 Saate İnecek

Birçok İle Ulaşım 1 Saate İnecek
13 Ocak 2017 - 19:20 'de eklendi.

Bayburt sınırında bulunan bin 875 metre rakımlı olan Vauk Dağı’na yapılacak çift tüplü tünellerin sayesinde birçok ilde ulaşım bir saate kadar düşecek.
1.875 metre rakımlı olan Bayburt’taki Vauk Dağı’na 7 bin 400 metre uzunluğunda çift tüplü tünellerin yapımı 24 Ocak tarihinde başlıyor. Yapılacak olan tünel sayesinde birçok ile ulaşım 1 saate adar düşecek.
Gümüşhane Valisi Oktay Memiş, Türkiye’de bulunan en fazla karayolu tünelinin 52 tünelle Gümüşhane’de olduğunu belirtti. Vauk Tüneli’nde de ihale sürecinin başladığını belirten Oktay Memiş Gümüşhane – Kelkit Karayolu’nun Pirahmet Kavşağı da dahil olmak üzere 27 Ocak’ta ihaleye dahil edilecek.
2019’DA BİTECEK
Oktay Memiş, kara yollarının illerinde 2016 yılında toplam 410 milyon TL yatırım yaptığını belirtirken Zigana Tüneli’nde 1.850 metrenin geçildiğini, Trabzon tarafında ise 800 metreye ulaşıldığını belirtirken 1.000 metreden sonra günde en az 8 metre karşılıklı kazılamaya devam edileceğini belirti. Bu hesaplamalara göre de 2019 yılında tünelin tamamen biteceği düşünülüyor. Memiş açıklamalarında Gümüşhane tarafından betonlamaya da başlandığını ve bunun Güüşhane için çok önemli olduğunu belirtti.
GÜMÜŞHANE’DE GELECEK VAR
Oktay Memiş, Başbakan Binali Yıldırım’ın müjdelediği Salyazı Havalimanı’yla beraber kamulaştırılacak arazi araştırması yaptıklarını belirtirken havalar ısındığı zaman havadan topografik tarama yapılacağını, havaalanının kendileri için çok önemli olduğunu, Buna ek olarak Gümüşhane, Şiran ve Kelkit’ten ulaşımı olabildiğince kısa süreye indirilmesi gerekildiğini açıkladı. 2019 yılında Trabzon’a ulaşım 40 dakikaya kadar inecek. Gümüşhane’nin geleceği olduğunu belirten Oktay Memiş ileride yine projelere devam edeceklerini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER