Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Borçlanmak Kötü Bağımlılıklara Neden Olabiliyor

Borçlanmak Kötü Bağımlılıklara Neden Olabiliyor
27 Mart 2016 - 21:11 'de eklendi.

Günümüzde yaşam şartlarının giderek zorlaşması ile birlikte çeşitli sağlık sorunları da oluşabiliyor. Genellikle kötü yaşam şartları geçim sıkıntısı borçluluk gibi çeşitli problemler dolayısı ile kişilerin hayatlarında bazı sıkıntılar yaşadıkları depresif bir ruh hali içerisine büründükleri ve hayattan zevk dahi alamadıkları ifade ediliyor. Tüm bu sorunlardan kurtulmak için daha dirayetli ve daha güçlü durmak olumsuzluklara karşı bile pozitif bir ruh hali ile yaklaşmak oldukça önemlidir.

Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda borçlanmak ve maddi sıkıntılar içerisine girmek gibi problemlerin bağımlılıklara sebep olduğu ortaya çıktı. Bu bağımlılıklar neticesinde kişiler maddi sıkıntılarından kurtulmak ve bu sorunlardan kurtulmak için tehlikeli ve kötü olan bir takım alışkanlıklara yönelerek hayatlarını çok daha içinden çıkılmaz bir hale sokabilirler. Borçlanana pek çok kişinin aynı zamanda kumar uyuşturucu alkol gibi çeşitli kötü alışkanlıklara yönelerek para kazanabileceklerini ya da tüm sıkıntılardan kurtulabileceklerini düşünmeleri ise oldukça dikkat çekiyor.

Son zamanlarda pek çok insanın yaşamış olduğu maddi imkansızlıklar genel olarak kişilerin hayatlarını olumsuz bir şekilde etkilediği için bu anlamda depresyon nedenlerinin ilk sırasında da maddi sıkıntıların yer alması genellikle doktora başvuranların e çok şikayet ettikleri konulardan olmaları ise dikkat çekiyor. Özellikle borçlanma duygusu ile kişilerin psikolojilerinde ani dalgalanmaların meydana geldiği ifade edilirken depresif sıkıntıların daha hızlı ve kolay bir şekilde oluşabileceği ifade edildi. Bununla birlikte uzmanların bu konuların tedavisi ve kişilerin ruhsal bunalımlarının tedavisi için çalıştıkları ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER