Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Çanakkale Sallanıyor

Çanakkale Sallanıyor
06 Şubat 2017 - 18:57 'de eklendi.

Çanakkale’de bugün gün içerisinde birçok deprem oldu. en son AFAD, saat 14.45 civarında merkezüssü Çanakkale Ayvacık olan bir deprem daha kaydetti.
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bugün çok sayıda deprem meydana geldi. İlk olarak bu sabah 5.3 büyüklüğünde bir deprem oluştu. Bu sarsıntının ardından 4.2 büyüklüğünde bir diğer sallantı daha yaşandı. Bu depremlerin ardından 13.58’de 3 büyüklüğünde ve 14.45’te 4.4 büyüklüğünde bir diğer deprem daha meydana geldi. İlk yaşanan deprem İstanbul ve İzmir’den de duyuldu.
Saat 06.51’de meydana gelen ilk deprem birçok ilde duyuldu ve korkuya sebep oldu. Yaşanan bu 5.3 büyüklüğündeki sarsıntının 7.5 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen sarsında Çanakkale başta olmak üzere Bursa, İzmir ve İstanbul’da da hissedildi.
KÖYDE 40-50 EV YIKILDI
Ayvacık ilçesinde meydan gelen depremden sonra Bayırköy’de birçok ev hasar gördü. İHA muhabirlerine açıklamada bulunan Bayırköy Muhtarı Mehmet Yahya Çavuş, 6.50 sıralarınd abüyük bir gürültüyle uyandıklarını, köylerinin 250 haneli olduğunu, u evler arasında 40 -50 tanesinin hasar gördüğünü aynı zamanda bazı evlerde küçükbaş hayvanlarında telef olduğunu bazı evlerin ise sadece çatısının kaldığını belirtti.
VALİ AÇIKLAMA YAPTI
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı yaptığı açıklamada, depremde can kaybının yaşanmadığını, bazı köylerde boş olan evlerde çatılarında hasar meydana gelebileceğini belirtti.
Tavlı açıklamalarına ek olarak, ekiplerin gerekli araştırmalarını yaptığını ve can kaybının görülmediğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER