Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Depresyon Belirtileri Bipolar Hastalık Belirtisi de Olabilir

Depresyon Belirtileri Bipolar Hastalık Belirtisi de Olabilir
27 Mart 2016 - 21:14 'de eklendi.

Depresyon son dönemlerde pek çok kişinin yaşadığı psikolojik çöküntüler olarak ifade edilebilir. Genellikle depresyon çeşitli ruhsal çöküntülerin oluşması ile kendisini göstermektedir. Bu durumda depresyon çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Depresyon orta ve hafif şiddetli olabildiği için çeşitli şekillerde alt edilebildiği gibi bunun yanı sıra yüksek şiddetli depresyonlar ise anti depresan ilaçlar ile bir süre sonra kontrol altına alınabilir.

Depresyonun uzun süreli olması doktorların vermiş olduğu ilaçlara rağmen bir türlü geçmemesi çeşitli durumları beraberinde getirebilir. Bununla birlikte bipolar bozukluk geçmeyen depresyonun belirtileri arasında yer alabileceği için uzmanların ve depresif hallerde bulunan kişilerin bipolar konusunda dikkatli olmaları çok önemlidir.

Bipolar bozukluk kişilerin farklı davranış ve tavırlar sergilemesine neden olmaktadır. Genellikle kişilerin nedensiz yere çok fazla coşkulu oldukları ve neşeli hal ve hareketlerde bulundukları ortaya çıktı. Aynı zamanda önlerinde çıkan bir engelleme ve olumsuz durum çıktığı zaman ise bu hastalığı taşıyan kişilerin büyük sorun yaşadıkları ve ağır tepkiler verdikleri görüldü. Bu tepkiler ile birlikte mantıksız hareketleri ve ani çıkışları bipolar hastalığının en önemli belirtileri arasında yer almaktadır. Bu hastalık ciddi sorunlara neden olabildiği için dikkatli olmak çok önemlidir. Bipolar ciddi bir ruhsal hastalık olduğu için kişilerin hayatlarını içinden çıkılmaz bir hale sokabilir. Bu durumda mutlaka dikkatli davranmak ve gerekli tedavilerin zamanında yapılması önemlidir

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER