Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Erdoğan’dan Kimse Döviz Biriktirmesin Açıklaması

Erdoğan’dan Kimse Döviz Biriktirmesin Açıklaması
13 Ocak 2017 - 14:11 'de eklendi.

Dövizde yaşanan sürekli hareketliliği değerlendiren Recep Tayyip Erdoğan, millete ağrı yaparak kimsenin yastık altına döviz biriktirmemesi çağrısı yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dövizde özellikle dolar ve Euro’da yaşanan sürekli artış hakkında basın mensuplarının sorduğu soruyu yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizin medcezir gibi olduğu bir konuşma yapıldığında düştüğünü, bir konuşma yapıldığında yükseldiğini belirterek bu hata tekrar bir değerlendirme yapacaklarını açıkladı. Burada korkacak bir durum olmadığını belirten Erdoğan, millete tekrar çağrı yaparak kimsenin yastığının altında döviz biriktirmemesini bulunan dövizlerini de TL’ye dönüştürmesi çağrısında bulundu.
İTHALAT VE İHRACAT İÇİN YERLİ PARAYLA ÇALIŞMAYI ANLAŞTIĞIMIZ ÜLKELER VAR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanlığı’nın başlattığı bir kampa olduğunu bu kampanya doğrultusunda da iyi dönüşler olduğunu belirti. Daha ileri gidilerek yerli parayla ithalat ve ihracat yapılması konusunda anlaşılan ülkeler olduğunu belirten Recep Tayyip Erdoğan bu anlaşma tam olarak başladığı zaman yerli para üzerindeki döviz baskısının da daha fazla azalacağını beklediklerini açıkladı.
Son zamanlarda özellikle dolarda yaşanan yükselişin önüne geçilememesinin yapılan bu yerli parayla ithalat ve ihracat anlaşmalarıyla son bulunacağı düşünülüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER