Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

iPhone Artık Hindistan’da Üretilecek

iPhone Artık Hindistan’da Üretilecek
06 Şubat 2017 - 20:18 'de eklendi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump iPhone’un Amerika’da üretilmesini istemesine rağmen Apple, iPhone’un Hindistan’ın teknoloji merkezi Bangalore’da üretileceğini açıkladı.
Hindistan’da Teknoloji Bakanı Priyank Kharge, uzun süren bir anlaşma sürecinden sonra iPhone’un artık Bangalore’da üretileceğini belirtti.
Teknoloji Bakanı Priyank Kharge, Apple ile prensipte anlaştıklarını ve Nisan ayından sonra iPhone montajlarının artık Hindistan’da yapılacağını belirtti. Kaherge’nin yaptığı açıklamalar henüz Apple tarafından resmi olarak onaylanmış veya yalanlanmış değil. Fakat, Apple geçtiğimiz günlerde Hindistan Hükümeti’yle yapılan yerel operasyonları büyütme kararı verdiklerini belirtti.
Apple, Hindistan pazarında Xiaomi, Samsung, Oppo ve Lonovo gibi rakiplerinin gerisinde kaldı. Firma bu hamlesiyle yaptığı satışları distribütör ağı yerine kullandıkları hammaddenin % 30’unu tedarikçilerden temin ettikleri kendi satış ağlarını oluşturmayı planlıyor.
Hindistan’da kullanılan akıllı telefonun sayısı 300 milyonu geçiyor. Hindistan’ın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan ABD’nin yerini gelecek yıla kadar alması planlanıyor. ABD Başkanı Donald Trump, yaptıkları üretimi ABD sınırları içerisinde toplama planına Apple’ın bu kararı ters düşüyor. Sonuçta Apple’da Hindistan’daki akıllı telefon pazarında söz sahibi olmayı planlıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER