Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

İzmir’de Çete Operasyonu Yapıldı

İzmir’de Çete Operasyonu Yapıldı
23 Mart 2017 - 18:24 'de eklendi.

İzmir’de uzun zamandır takip edilen bir adi suç çetesi emniyet güçlerinin yoğun çabası sonucunda çökertildi. Emniyet güçleri adi suçlar çetesini çökertmek için 5 aydır yoğun bir şekilde çeteyi takip ediyor. Çetenin adam yaralama, tehdit, kundaklama, şantaj, maddi menfaat elde etme, panik ve korku yaratma suçları bulunuyor.
İzmir emniyet güçlerinin yaptığı operasyon sonucunda çete çökertildi. Şuana kadar çetenin toplam 47 üyesi bulunuyor. Adi suçlardan yargılanan çete üyeleri ceza evi aracına bindirildikleri sırada orada bulunanlara ve medya mensuplarına tehdit savurmaya devam etti.

Cephane Ele Geçirildi

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde değişik suçlara karıştığı belirtilen ve güvenliği tehdit eden çeteye karşı operasyon başlattı. Yaklaşık 5 ay süren takipten sonra 3’ü kadın olmak üzere 47 kişi gözaltına alındı. Çetenin mensuplarının evinde ve iş yerinde yapılan araştırmalarda çeteye ait cephane çıktı. Cephanede ise 3 kalaşnikof uzun namlulu silah, çeşitli boyutlarda ve markalarda 23 silah, 13 pompalı av tüfeği, 1 el bombası, 2 tane kuru sıkı tabanca, 35 tane kalaşnikof fişeği, 207 adet tabanca mermisi, 16 KG esrar ve 96 tane av tüfeği fişeği ele geçirildi.
Emniyet güçleri tarafından tutuklanan saldırganların 28 ayrı suçtan yargılandığı belirtilirken, çetenin İzmir’in işlek semtlerinden olan Alsancak’ta bir eğlence merkezine saldırı düzenlemek üzere oldukları tespit edildi. Çete eylemlerinde para ve uyuşturucu verdikleri 18 yaş altı çocukları kullanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER