Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Kamu Şirketlerinin Hisseleri Artık Varlık Fonunda

Kamu Şirketlerinin Hisseleri Artık Varlık Fonunda
06 Şubat 2017 - 11:52 'de eklendi.

Bakanlar Kurulu’nun verdiği kararla birçok kamu şirketinin hissesi varlık fonuna aktarıldı. Varlık fonuna aktarılan kuruluşlar içerisinde Ziraat Bankası, Botaş, PTT, Türksat, ETİ Maden, Çaykur ve BİST bulunuyor.
Ziraat Bankası ve PTT gibi üst düzey kamu şirketlerinin de bulunduğu bazı şirketlerin hisseleri varlık fonuna aktarıldı.
Bakanlar Kurulu kararına göre Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Petrolleri AO, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AO, PTT AŞ, Borsa İstanbul AŞ ve TÜRKSAT AŞ’nin sermayelerinde yer alan hazineye ait hisselerin hepsi, Türk Telekom AŞ’nin % 6.68 oranında olan hazineye ait hissesiyle Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün varlık fonuna aktarılmasına karar verildi.
Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada hazine bünyesinde bulunan bir takım kamu sermayeli şirketle özelleştirme programı altındaki bazı şirketlerin bakanlar kurulunun verdiği kararla Türkiye Varlık Fonu’na devredildiği açıklandı.
Yazılı olarak yapılan açıklamada varlık fonuna devredilen şirketlerin mevcut yönetimlerinin ve işletme programlarıyla iş planlarının uygun olarak devam edeceği aynı zamanda ilgili paydaşlarla sağlanan iş birliğinin de devam edileceği bildirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER