Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Kar Tatili Haberleri Geldi!

Kar Tatili Haberleri Geldi!
08 Ocak 2017 - 16:20 'de eklendi.

Ülke genelinde etkisini arttıran kar yağışından sonra ilk tatil haberleri geldi. Gelen haberlere göre Bursa, Zonguldak, Düzce Akçakoca ve Çanakkale’ye bağlı azı ilçelerde 09 Ocak 2017 Pazartesi günü okulların tatil olduğu haberleri geldi. İstanbul’da ise öğrenciler merakla beklediği kar tatili haberi geldi.
Bursa Valiliği’nin yaptığı açıklamalara göre yaşanan olumsuz hava koşullarına göre 09 Ocak Pazartesi günü ilk ve ortaokullar ile liseler tatil edilecek. Aynı zamanda, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellere de tatil edildi.
İSTANBUL’DAN DA TATİL HABERİ GELDİ
İstanbul’da Cuma günü başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle öğrenciler büyük bir heyecanla kar tatili olup olmayacağını bekliyordu. İstanbul Valisi Vasip Şahin’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Vasip Şahin sosyal medya platformlarından Twitter’dan yaptığı açıklamada zaman zaman yaşanan kar yağışı ve oluşan buzlanma nedeniyle eğitim öğretime bir günlük ara verildiğini duyurdu.
ZONGULDAK’TA DA TATİL İLAN EDİLDİ
Zonguldak Valiliği’nin de yaptığı açıklamaya göre 09 Ocak Pazartesi günü Zonguldak merkeze bağlı belde ve köylerle Kozlu ve Kilimli ilçelerinde hayatı olumsuz etkileyen kar yapı sebebiyle ilk, ortaokulların ve liselerin tatil edildiği duyuruldu. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelinde 1 günlük idari izinde olduğu bildirildi. Zonguldak Valisi olan Ali Kaban tatili sosyal medya hesabından duyurarak Zonguldak’ta güzel bir kar yağdığını, beklenenin olduğunu, yarın okulların tatil olduğunu ve öğrencilerin keyfini çıkarmasını belirtti.
DÜZCE AKÇAKOCA’DA OKULLAR TATİL
Düzce’de de Akçakoca’da yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle 09 Ocak Pazartesi tarihinde okulların tatil olduğu bildirildi. Akçakoca Kaymakamlığı’nın yaptığı açıklamaya göre yaşanan hava muhalefeti ve yoğun buzlanma yüzünden 09 Ocak Pazartesi günü okulların tatil edildiği bildirildi. Aynı zamanda hamile ve engelli memurlarda 1 günlük idari izinde sayılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER