Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Lucas Hernandez İçin Hapis Cezası İstendi

Lucas Hernandez İçin Hapis Cezası İstendi
07 Şubat 2017 - 9:05 'de eklendi.

Atletico Madrid’in 20 yaşındaki genç oyuncusu Lucas Hernandez’e kız arkadaşına fiziksel şiddet uyguladığı için 7 ay hapis cezası istendi.
Çok hızlı bir yargılama süreciyle görülen davada mahkeme Fransız futbolcuyu aile içi şiddetle suçladı. Aynı zamanda savcı bu suçlamayla Hernandez için 7 ay hapis cezası talep etti. Savcı, sadece Lucas Hernandez için değil, futbolcunun olaya taraf olan sevgilisi Amelia Lorente için de 6 ay hapis cezası istedi.
Mahkemeye birbirlerinden ayrı gelen futbolcu ve kız arkadaşı, mahkemeden önce karşılıklı suçlamalarda bulunmayacakları konusunda anlaşmıştı. Fakat İspanyol savcı, kadına karşı şiddet büyük bir suçtur ve affedilemez diyerek anlaşmayı bozdu.
Savcı futbolcu ve kız arkadaşına olay sonrasında 500 metre uzak durma kararı vermişti. Savcı mahkemede bunu da bozmayarak hala 500 metre yasağına devam ettirdi. Mahkemenin nihai kararını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.
Olay ilk olarak İspanya’nın başkenti Madrid’in Las Rozad ilçesinde 3 Şubat tarihinde meydana geldi. Jandarmalar Lucas Hernandez’i kız arkadaşına şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutukladı. Mahkeme futbolcunun şartlı serbest bırakılmasına karar verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER