Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Rusya ve Türkiye Arasında Mutabakat İmzalandı

Rusya ve Türkiye Arasında Mutabakat İmzalandı
12 Ocak 2017 - 21:31 'de eklendi.

Rusya ve Türkiye arasında uçuşlar için mutabakat imzalandı. Artık Suriye’deki uçuşlar koordineli olarak yapılacak.
Bugün Türk ve Rus Genelkurmay heyetleri arasında Moskova’da bir toplantı yapıldı. Moskova’da yapılan toplantının ardından taraflar mutabakat muhtırası imzaladı.
SON GELİŞMELER İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı açıklamaya göre Türk Silahlı Kuvvetleri ve Rusya Federasyonu arasında Suriye’de yapılan operasyonlar sırasında uçuş güvenliğinin sağlanabilmesi için ve istenmeyen olayların yaşanmaması için heyetlerin toplantı yaptığını açıkladı.
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Rusya Federasyonu arasında yapılan toplantıların sonucunda bugün Türk ve Rus Genelkurmay heyetleri Moskova’da yaptıkları toplantıların sonucunda bir mutabakat muhtırası imzaladı.
Taraflar arasında yapılan toplantı sonucu imzalanan belgelerde terörist hedeflere yönelik yapılan saldırılar doğrultusunda Türk Hava Kuvvetleri ile Rusya Hava ve Uzay Kuvvetleri birbiri ile koordineli olarak çalışacaklar. Yapılan analaşmayla beraber uçuş güvenliği için iş birliği ve koordinasyona ilişkin mekanizmaların belirleneceği ifade edildi.
İki tarafta yapılan bu anlaşma sayesinde terörist ve şüpheli hedeflere saldırdıkları sırada artık uçuş güvenlikleri daha üst seviyede olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER