Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Şırnak Yeniden İnşa Ediliyor

Şırnak Yeniden İnşa Ediliyor
18 Ocak 2017 - 16:41 'de eklendi.

Terör örgütü PKK’dan temizlenen Şırnak, belediyenin ve devletin ortak çalışmasıyla yeniden inşa edilecek. Yaralarını sarar Şırnak yürütülen projelerle bambaşka bir şehir olacak.
PKK’lı teröristlerden temizlenen Şırnak’ta açılan yaralar devlet ve belediyenin ortak çalışmalarıyla sarılmaya başlanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Şırnak Belediye Başkan Vekili olarak görev yapan Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu, geçici olacak çözümlerin yerine kalıcı çözümler için uğraş verdiklerini belirtti. Aynı zamanda konut haricinde 400 milyonu aşacak projelere imza atacaklarını belirten Bedirhanoğlu Şırnak’ı 1 yıl içerisinde kimsenin tanıyamayacağı bir şehir haline getireceklerini belirtti.
Şırnak’ta aralarında terör örgütü PKK yöneticileri de olan 508 teröristin etkisiz hale getirildiği, 1.845 tane 50 ton ağırlığında el yapımı bomba imha edildi, el yapımı patlayıcılarla tuzak olarak kullanılan 240 barikat kaldırıldı, 39 çukur yok edildi, 14.727 evde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hasar tespit çalışması yapıldı. 14 Kasım 2016 tarihi itibariyle dışarı çıkma yasaklarının da kaldırılmasıyla beraber şehirde yeniden planlama ve altyapı çalışmaları yapılmaya başlandı.
Şırnak, rutin bir şekilde temizlenirken teröristlerin tuzakladıkları patlayıcıların infilak etmesi sonucunda zarar gören yollar onarılıyor, refüjler ve caddeler düzenleniyor. Aynı zamanda 6 bin konut inşası çalışmaları da devam ediyor.
Bedirhanoğlu, terörden mağdur olan insanlara her gün 3 bin ekmek dağıttıklarını belirtirken şehirde yapılacak olan yol çalışmalarına 105 milyon, içme suyu için yapılacak çalışmalara 23 milyon, kanalizasyon hattı için yapılacak çalışmalara 23 milyon, park ve bahçeler için yapılacak olan çalışmalara 4 milyon TL ödenek ayrıldığı belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER