Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Son 15 Yılda Yapıla Bütün Sınavlar İncelenecek

Son 15 Yılda Yapıla Bütün Sınavlar İncelenecek
13 Ocak 2017 - 19:32 'de eklendi.

FETÖ soruşturması kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı son 15 yıl içerisinde ÖSYM tarafından yapılan bütün sınavların bilgisayar kayıtlarını inceleyecek.
15 Temmuz darbe girişiminden sonra soruşturma yapılan kurumlar arasında ÖSYM’de vardı. ÖSYM’den birçok memurun ihraç edilmesi yağılan sınavlarda usulsüzlük olup olmadığı sorularını da beraberinde getir. Özellikle yapılan KPSS ve üniversite giriş sınavları gibi sınavlarda ÖSYM’ye sızmış olan FETÖ mensubu kişilerin usulsüzlük yaptığı düşünülüyordu. Bununla ilgili yeni bir karar alındı ve son 15 yıl içerisinde ÖSYM tarafında yapılan bütün sınavların bilgisayar görüntülerinin incelenmesi kararı verildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fethullahçı Terör Örgütü’nün sınav sorularını nasıl çaldığını belirledikten sonra Bakanlar Kurulu’ndan alınan karar doğrultusunda ÖSYM tarafından son 15 yıl içerisinde yapılan sınavları inceleme kararı aldı. Başsavcılık inceleme kapsamında özellikle sınav sorularının hazırlandığı bilgisayarları inceleyecek. Bu bilgisayarlara giriş çıkış yapan herkes tespit edilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER