Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Tosic’in Cezası Para Cezasına Çevrildi

Tosic’in Cezası Para Cezasına Çevrildi
08 Şubat 2017 - 8:30 'de eklendi.

Beşiktaş – Fenerbahçe maçından sonra başkasının akreditasyonunu kullanarak maçı izleyen Tosic’in alması gereken 8 ile 24 maç arası ceza 5 bin ile 50 bin TL arasında para cezasına çevrilecek.
Pazar günü Türkiye Kupası’nda oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş maçının yankıları hala devam ediyor. Derbide kırmızı kart gören Dusko Tosic’in akreditasyon kartı ihlali yapması Türkiye gündeminin ana konusu haline geldi. Tosic olaydan sonra disiplin kuruluna sevk edildi.
Dusko Tosic, Robin Van Persie’ye yaptığı kural dışı hareket yüzünden 3 sportmenliğe aykırı hareket yüzünden de 1 maç ceza alacaktı. Tosic, temsilcinin sunduğu rapor sayesinde bu tarihi cezadan kurtulmuş oldu.
Tosic, oyundan ihraç edildikten sonra başka birinin akreditasyon kartını alarak saha kenarından maçı izleme görüntülerinin ortaya çıkmasıyla beraber disiplin kuruluna sevk edilmişti. Disiplin talimatlarında yer alan maddelere göre başkasının akreditasyon kartını kullanmanın cezası 8 maçtan başlıyor. Fakat TFF, Tosic’i bu maddeyle cezalandırmak yerine para cezası verilecek. Verilen para cezası ise 5 bin ile 50 bin TL arasında olacak.
Tosic’in yaptığı ihlalden dolayı men cezasının para cezasına çevrilmesi kafalarda soru işareti bırakırken beraberinde oldukça fazla tartışmada yarattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER