Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

TÜBİTAK 150 Bin TL Hibe Verecek

TÜBİTAK 150 Bin TL Hibe Verecek
12 Ocak 2017 - 22:03 'de eklendi.

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında yenilikçi ve teknolojik olduğuna karar verilen projelere 150 bin TL’ye kadar hibe verecek.
TÜBİTAK’ın gençlerin iş fikirlerinin hayata geçirilmesi hedefiyle Bireysel Genç Girişimci Programı başlattı. Programın kapsamında yenilikçi ve teknolojiye uygun iş fikirleri olan genç girişimcilere 150 bin TL’ye kadar hibe verilecek.
Hibenin verilmesi için iki aşamalı programda internet sitesi üzerinden toplanacak olan iş fikirleri bir eleme sisteminden geçecek. Eleme düzeyinde fikrin yenilikçiliği ve teknolojik düzeyi, uygulanabilirliği, iş fikrinin ticari değeri, iş fikrinin rekabetçiliği, ekibin nitelikleri gibi yönlerden değerlendirmeler yapılacak.
150 BİN TL HİBE
Değerlendirmeden sonra başarılı bulunan proje fikirleri 2 aylık bir eğitim programına dahil olacak. Programı tamamlayan ve iş fikirlerini geliştiren girişimci adayları, ön onaylarını aldıkları hazır iş planlarıyla beraber TÜBİTAK’a başvuru yapacak ve belirlenen 150 bin TL hibe desteğini almak için yarışacak.
150 bin TL’ye kadar hibe ihtiyacı olan teknolojik projelere sahip olan kişiler 31 Ocak 2017 tarihine kadar İstanbul Üniversitesi Teknokent resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER