Haberizm – İçerik Odaklı Güncel Haber Siteniz

Türk Hackerlar Kredi Değerlendirme Kurumunun Sitesini Kapattı

Türk Hackerlar Kredi Değerlendirme Kurumunun Sitesini Kapattı
08 Şubat 2017 - 21:14 'de eklendi.

Türk Hackerler, dünyanın en önde gelen kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch’i erişime kapattı. Türk hackerların Fitch’i erişme kapatmasının sebebi ise, kuruluşun Türkiye’ye yönelik tavrı.
Türk Hackerlar dünyanın en önde gelen kredi değerlendirme kuruluşu olan Fitch’i Türkiye’ye yönelik tavrını protesto etmek için kuruluşun resmi internet sitesini saatlerce erişime kapattı. Türk Hack Team tarafından gerçekleştirilen protestoda siyasi nedenlerden dolayı puanların düşmeye devam etmesi durumunda internet sitesinin daha uzun süre kapatılacağı söylendi.
Kredi derecelendirme kurumu Fitch Rating, Türkiye’nin kredi notunu düşürmüş not görünümünü de durağan olarak belirlemişti. Bazı kesimler kuruluşun tavrını ekonomiyi daha çok yıpratmaya yönelik bir hareket olarak gördü. Kredi notlarının bu şekilde düşürülmesine Türk hackerlar da tepkisini gösterdi.
Türk Hack Team Fitch Rating’in internet sitesine çok ağır bir saldırıda bulundu. Gerçekleştirilen saldırı sonucu kuruluşun internet sitesi saatlerce kapatıldı. Eğer kuruluşun tavrı bu şekilde olursa saldırılara devam edileceği belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
HAVA DURUMU
EĞİTİM
TEKNOLOJİ
İLGİLİ HABERLER