Ege Haberleri

ADÜ öğrenciler albinizmli bireyler üzerine proje gerçekleştirdi

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) NAZİLLİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ ALİCAN AĞTAŞ, BİRKAN GÜNEL VE İBRAHİM HALİL DİNÇARSLAN, NADİR HASTALIKLAR GRUBU İÇERİSİNDE YER ALAN ALBİNİZMLİ BİREYLER ÜZERİNE BİR PROJE GERÇEKLEŞTİRDİ.

  • 27 Nisan 2022
  • 16 kez görüntülendi.
ADÜ öğrenciler albinizmli bireyler üzerine proje gerçekleştirdi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sosyal Hizmet Bölümü Öğrencileri Alican Ağtaş, Birkan Günel ve İbrahim Halil Dinçarslan, nadir hastalıklar grubu içerisinde yer alan albinizmli bireyler üzerine bir proje gerçekleştirdi.

Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan 27’si Türk ve 16’sı yabancı olmak üzere toplamda 43 albinizmli bireyin hayat hikayesini dinleyerek projeyi oluşturduklarını, dinledikleri hikayeleri de ‘Albinizmin Farkında Mısınız?’ adıyla Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın katkılarıyla basımını gerçekleştirerek kitap haline getirdiklerini ifade etti. Öğrenciler, ortaya çıkarmış oldukları kitapla albinizmli bireylerin seslerinin duyulmasını ve toplumsal farkındalığı oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ