Ege Haberleri

ADÜ Rektörü Aldemir ’21. Yüzyılda NATO, Sınamalar, Ortaklıklar ve Genişleme’ paneline katıldı

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. OSMAN SELÇUK ALDEMİR, 7 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI TARAFINDAN İLETİŞİM BAŞKANLIĞI MERKEZ TEŞKİLATI BİNASI KONFERANS SALONU’NDA DÜZENLENEN ’21. YÜZYILDA NATO, SINAMALAR, ORTAKLIKLAR VE GENİŞLEME PANELİNE’ KATILDI.

  • 09 Haziran 2022
  • 20 kez görüntülendi.
ADÜ Rektörü Aldemir ’21. Yüzyılda NATO, Sınamalar, Ortaklıklar ve Genişleme’ paneline katıldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İletişim Başkanlığı Merkez Teşkilatı Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen ’21. Yüzyılda NATO, Sınamalar, Ortaklıklar ve Genişleme’ paneline katıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 21. Yüzyılda NATO, Sınamalar, Ortaklıklar ve Genişleme Paneli’nin açılış konuşmasında, Türkiye’nin bir NATO müttefiki olarak taşıdığı değerin, ne kadar önemli olduğunun bir kez daha gözler önüne serildiği bir dönemden geçildiğini söyledi. Pogramın, mevcut küresel tehditler ve yeni sınamalar karşısında NATO’nun gelecek vizyonunun ve genişleme politikasının tartışılması amacıyla gerçekleştirildiğini belirten İletişim Başkanı Altun, panelin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Panelde, NATO’nun küresel güvenlikteki rolü ile faaliyetleri hakkında farkındalık oluşturması, Türkiye’nin ittifaka katkılarının değerlendirilmesi, NATO’nun yeni sınamalar karşısında değişen şartlara adapte olarak kendini güncelleyebilmesi ve genişlemeye yönelik politikaları çerçevesinde uygulanacak stratejilerle birlikte atılacak adımlar konuları ele alındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ