Ege Haberleri

Aliağa’da TÜBİTAK destekli bilim şenliği

İZMİR’İN ALİAĞA İLÇESİNDE, HABAŞ HAMDİ BAŞARAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE TÜBİTAK DESTEKLİ BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ.

Aliağa’da TÜBİTAK destekli bilim şenliği

İzmir’in Aliağa ilçesinde, Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK destekli Bilim Şenliği düzenlendi.

Fizik, kimya, biyoloji, kültür, felsefe, makine, elektronik, tarih alanlarında olmak üzere toplam 24 proje, öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanarak Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sergilendi. Projede; 24 öğretmen ve 48 öğrenci görev aldı. Hazırlanan bilimsel stantları gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Aliağa Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Okul Müdürü Reha Ünlüeroğlugil, “İki yıl önce başladığımız; fakat pandemi nedeniyle uygulama aşamasına geçemediğimiz 4006 proje çalışmalarımızı bugün sergileme fırsatı bulduk. Öğretmenlerin rehberliği ve öğrencilerimizin gayreti ile farklı alanlarda toplam 24 projeye imza atıldı. Sergilediğimiz projeler ilgi çekici olduğu kadar güncel yaşantımızı da yakından ilgilendiriyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ