Ege Haberleri

Aydın’da engelli bireylerin sorunları masaya yatırıldı

ÜLKE GENELİNDE ÖRNEK TEŞKİL EDEN ENGELLİ VE SÜREĞEN HASTALIKLAR BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ’NİN ÖNEMİNE VURGU YAPILAN İL ENGELLİLER KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

  • 11 Haziran 2022
  • 23 kez görüntülendi.
Aydın’da engelli bireylerin sorunları masaya yatırıldı

Ülke genelinde örnek teşkil eden Engelli ve Süreğen Hastalıklar Bilgi Yönetim Sistemi’nin önemine vurgu yapılan İl Engelliler Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda kurumlar arası entegrasyonun sağlanması ile birlikte Aydın nüfusuna oranı yüzde 3.4 olan yaklaşık 39 bin engelli bireyin hayatı kolaylaştırmak adına yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda engellilere yönelik hizmetler ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri ile Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un talimatları yürütülen Engelli Bilgi Bankası’yla ilgili sunum gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak çözüm önerileri görüşüldü.

Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırabilmek amacıyla gerçekleştirilen İl Engelliler Koordinasyon Toplantısı’na Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Zeynep Yılmaz, STK ve dernek yöneticileri katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ