Ege Haberleri

Aydın’da hastaneler afete hazır

AYDIN (İHA) – AYDIN’DA KAMU VE ÖZEL HASTANELERİN HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI (HAP) HAZIRLIKLARI YAPILIRKEN, PERSONELLERE HAP UYGULAYICI EĞİTİMİ VERİLDİ.

  • 11 Haziran 2022
  • 25 kez görüntülendi.
Aydın’da hastaneler afete hazır

Aydın’da kamu ve özel hastanelerin Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) hazırlıkları yapılırken, personellere HAP Uygulayıcı Eğitimi verildi.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından Aydın’da faaliyet gösteren kamu ve özel hastanelerde görevli HAP hazırlama komisyonu üyelerine HAP Uygulayıcı eğitimi verildi. Eğitmenler Uzman Mehmet Yılmaz, Dr. Dalga Avşar, Prm. İbrahim Gökçe, ATT Münevver Gülkara ve ATT Selma Kaplan tarafından Afet ve Acil Durum Temel Kavramları, Hastane Olay Yönetim Sistemi, Kitlesel Yaralanmalı Olaylarda Hastanenin Müdahale Aşamaları, Hastane Afet Triyaj Alanı, Acil Müdahale Planı’nın Aktivasyonunda Bilgi Yönetimi, Tatbikat Hazırlığı ve Değerlendirilmesi gibi konularda bilgi verildi.

3 günlük pratik ve teorik eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Ekici ve Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Leman Özlem Özaslantaş’ın katılımlarıyla verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ