Ege Haberleri

Aydın’da Kadir Gecesi heyecanı, camiler doldu taştı

AYDIN’DA KADİR GECESİ’NDE CAMİLER DOLDU TAŞTI. DÜZENLENEN PROGRAMLAR ÇERÇEVESİNDE CAMİLER GECENİN GEÇ SAATLERİNE KADAR AÇIK TUTULDU. MÜSLÜMANLAR KUR’AN-I KERİM’İN İNDİRİLMEYE BAŞLANDIĞI VE “BİN AYDAN HAYIRLI” OLAN KADİR GECESİ’NDE CAMİLERE AKIN ETTİ.

  • 28 Nisan 2022
  • 21 kez görüntülendi.
Aydın’da Kadir Gecesi heyecanı, camiler doldu taştı

Aydın’da Kadir Gecesi’nde camiler doldu taştı. Düzenlenen programlar çerçevesinde camiler gecenin geç saatlerine kadar açık tutuldu. Müslümanlar Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ve “bin aydan hayırlı” olan Kadir Gecesi’nde camilere akın etti.

Aydın’da tüm camilerde çeşitli programlar düzenlenirken kentin en büyük camilerinden olan Ramazanpaşa, Beycami, Emir Sultan, Yavuz Sultan Selim ve Evliya Çelebi Camileri’nin iç kısımlarında namaz kılacak yer kalmayınca pek çok kişi namazlarını cami bahçesinde eda etti. Camilerde yatsı ve teravih namazı öncesinde ve sonrasında çeşitli programlar düzenlendi.

Aydın Müftülüğü tarafından düzenlenen programlar çerçevesinde ‘Sakalı Şerif’ de çeşitli camilerde ziyarete açıldı. Efeler İlçe Müftüsü Salih Akçan tarafından okunan duada şehitlerin ruhları yad edilip dünya genelindeki Müslümanların huzur ve saadeti dilendi.

Namaz öncesi ve sonrasında çeşitli kişi ve kurumlar tarafından cami önlerinde hayır ikramları dağıtıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ