Ege Haberleri

Başkan Oktay Marmaris’e gelen yelkenliyi yolcu etti

AVRUPA KOMİSYONU TARAFINDAN AVRUPA İKLİM PAKTI TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ SEÇİLEN ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI UTKU GÜMRÜKÇÜ İLE BEAR SAİLİNG YELKEN TAKIMI, MİNİMUM KARBON AYAK İZİ HEDEFİYLE HOPA’DAN ‘GELECEK İÇİN YELKEN AÇIYORUZ’ YOLCULUĞU BAŞLATMIŞTI. 22 NİSAN’DA BAŞLAYAN VE MOTOR KULLANILMADAN YALNIZCA YELKENLE GERÇEKLEŞTİRİLEN TUR KAPSAMINDA YELKENLİ DÜN MARMARİS’E GELMİŞTİ. ATATÜRK MEYDANI’NDA YELKENLİYİ KARŞILAYAN MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OKTAY, BUGÜN DE YOLCU ETTİ.

  • 10 Mayıs 2022
  • 13 kez görüntülendi.
Başkan Oktay Marmaris’e gelen yelkenliyi yolcu etti

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, minimum karbon ayak izi hedefiyle Hopa’dan ‘Gelecek için Yelken Açıyoruz’ yolculuğu çerçevesinde Marmaris’e gelen yelkenliyi yolcu etti.

Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi seçilen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Bear Sailing Yelken Takımı, minimum karbon ayak izi hedefiyle Hopa’dan ‘Gelecek için Yelken Açıyoruz’ yolculuğu başlattı. 22 Nisan’da başlayan ve motor kullanılmadan yalnızca yelkenle gerçekleştirilen tur çerçevesinde yelkenli dün Marmaris’e geldi. Atatürk Meydanı’nda yelkenliyi karşılayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bugün de yolcu etti.

Gittikleri her yerden deniz suyu örneği alan ekip ile buluşan Oktay, çalışmalara veri olması açısından denizden aldığı suyu teknenin kaptanı Murat Tan’a teslim etti. Aldıkları deniz suyu örnekleriyle Türkiye’nin denizleriyle ilgili araştırma yapacaklarını söyleyen Tan, “Marmaris’in suyu bize emanet. Misafirperverlikleri için belediye başkanımıza ve tüm Marmaris halkına teşekkür ediyoruz. Geleceğimiz için şimdi yelken açıyoruz” dedi.

Yelkenli Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ