Ege Haberleri

Bayraklı’da kitap kafe dönemi

VATANDAŞLARIN KİTAPLARA DAHA KOLAY ULAŞIMINI SAĞLAMAK VE KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞINI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTEN BAYRAKLI BELEDİYESİ, SOSYAL TESİSLERİ KİTAP KAFELERE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI. BU KAPSAMDA DEĞİRMEN KAFE’NİN İÇ KISMI YENİDEN DİZAYN EDİLDİ.

  • 09 Haziran 2022
  • 22 kez görüntülendi.
Bayraklı’da kitap kafe dönemi

Vatandaşların kitaplara daha kolay ulaşımını sağlamak ve kitap okuma alışkanlığını artırmak için çalışmalar yürüten Bayraklı Belediyesi, sosyal tesisleri kitap kafelere dönüştürmek için çalışmalarını hızlandırdı. Bu çerçevesinde Değirmen Kafe’nin iç kısmı yeniden dizayn edildi.

Kitap okuma alışkanlığını artırmak ve her sosyal ortamda kitaba ulaşımı kolaylaştırmak isteyen Bayraklı Belediyesi, belediye bünyesindeki sosyal tesisleri kitap kafelere dönüştürmek için geçtiğimiz aylarda çalışma başlattı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Mansuroğlu’daki Değirmen Kafe pilot kafe olarak belirlendi. Kafenin iç kullanım alanı, belediye ekipleri tarafından yeniden dizayn edilerek raflar yerleştirildi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da, kitap kafenin son halini kontrol ederek, çalışmaları yerinde inceledi. Kitap Kafe’nin yakın zamanda tamamlanarak, modern görünümüyle kitapseverlerin kullanımına sunulacağı belirtildi.

Belediye Başkanı Sandal, “Sosyal tesislerimizde başlattığımız ‘Kitap Kafe’ çalışmalarıyla okuma alışkanlığını artırmayı ve kitaplara ulaşımı kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Kitapseverleri teşvik etmek adına hayata geçireceğimiz projeyi yakın zamanda vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ