Ege Haberleri

Bergama’daki yangın süt işletme tesisine sıçradı, ekipler alarmda

İZMİR’İN BERGAMA İLÇESİNDE, ORMAN DIŞI OTLUK ALANDA ÇIKAN YANGIN BÖLGEDEKİ BİR SÜT İŞLETME TESİSİNE SIÇRADI. EKİPLER, TESİSİN DAHA FAZLA ETKİLENMEMESİ İÇİN YOĞUN ÇABA HARCARKEN, İZMİR-ÇANAKKALE KARA YOLUNUN SAĞANCI MEVKİİ TRAFİĞE KAPANDI.

  • 14 Temmuz 2022
  • 22 kez görüntülendi.
Bergama’daki yangın süt işletme tesisine sıçradı, ekipler alarmda

İzmir’in Bergama ilçesinde, orman dışı otluk alanda çıkan yangın bölgedeki bir süt işletme tesisine sıçradı. Ekipler, tesisin daha fazla etkilenmemesi için yoğun çaba harcarken, İzmir-Çanakkale karayolunun Sağancı mevkii trafiğe kapandı.

Çeşme ilçesinde, dün makilik alanda çıkan orman yangını kontrol altına alınırken, bir yangın haberi de Bergama ilçesinden geldi. Sağancı köyü yakınlarındaki otluk alanda yangın çıktı. Rüzgârın da etkisiyle alevler yayılmaya başlarken, İzmir-Çanakkale karayolunun Sağancı mevkii trafiğe kapandı.

Yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin 3 helikopter, 2 uçakla havadan, 11 arazöz ile karadan müdahale ettiği öğrenildi.

Öte yandan bölgede bulunan bir süt işleme tesisi alevlerin ortasında kaldı. Ekipler, yangının sıçradığı tesisin daha fazla etkilenmemesi için çaba harcıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ