Ege Haberleri

Buca’da Çevre Haftasına anlamlı final

ÇOCUKLARA EKOLOJİK FARKINDALIK KAZANDIRMAK İÇİN ORMAN TEMİZLİĞİNDEN TOHUM TOPU YAPIMINA KADAR GENİŞ BİR ETKİNLİK TAKVİMİYLE ÇEVRE HAFTASINI KUTLAYAN BUCA BELEDİYESİ, FİNALİ İSE MİNİ BİR FUAR İLE YAPTI.

  • 09 Haziran 2022
  • 22 kez görüntülendi.
Buca’da Çevre Haftasına anlamlı final

Çocuklara ekolojik farkındalık kazandırmak için orman temizliğinden tohum topu yapımına kadar geniş bir etkinlik takvimiyle Çevre Haftasını kutlayan Buca Belediyesi, finali ise mini bir fuar ile yaptı. Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan kostümler, eğitici oyunlar, atölyeler ve gösterilerin olduğu fuara miniklerin ilgisi yoğundu.

Çevre Haftası vesilesiyle Buca Belediyesi Yarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezi öğrencileri, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları kostümlerin defilesini gerçekleştirdi. Öte yandan Şehit Astsubay Ümit Başaran İlkokulu öğrencileri, halk oyunu gösterisi sergiledi ve okulun öğrenci korosu kendi besteleri olan çevre şarkısını masa ve bardaklarla ritim tutarak müzik eşliğinde söyledi.

Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan eserlerin de sergilendiği etkinlikte, öğrenciler geri dönüştürülebilir kullanılmış kağıttan yeni kağıt üretimini anlatan mini workshop etkinliği gerçekleştirdi. Öte yandan Buca Belediyesi Bilim Sanat Merkezi de, geri dönüşüm ve kompost ile ilgili çalışmalarını sergiledi. Buca Belediyesi ile anlaşmalı çalışan geri dönüşüm firmaları da, halkı geri dönüşüm ve çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla kendi stantlarıyla etkinlikte yerlerini aldı.

Etkinlikte, geri dönüşüme katkı sağlamak isteyen Bucalılar, ambalaj atıkları ve atık yağlarını getirerek kampanyaya katıldı. Kampanya çerçevesinde 5 litre atık yağa 1 litre deterjan, 10 adet ambalaj atığına bez çanta verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ