Ege Haberleri

Buca’da “Orman Yangınlarıyla Mücadele Kursu”

YAZ AYLARININ GELMESİYLE ARTAN ORMAN YANGINLARINA KARŞI ÖRNEK BİR ÇALIŞMA BAŞLATAN BUCA BELEDİYESİ, “ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE KURSU” BAŞLATTI.

  • 15 Temmuz 2022
  • 16 kez görüntülendi.
Buca’da “Orman Yangınlarıyla Mücadele Kursu”

Yaz aylarının gelmesiyle artan orman yangınlarına karşı örnek bir çalışma başlatan Buca Belediyesi, “Orman Yangınlarıyla Mücadele Kursu” başlattı. Toplam 8 saatlik bir programdan oluşan kurs ile katılımcılar, yangınların önlenmesi konusunda farkındalık kazandı.

İzmir içinde en fazla ormanlık alana sahip ilçelerden biri olduğu için yangın riskinin de çok yüksek olduğu Buca’da, alınabilecek önlemler için Buca Belediyesi tarafından eğitim çalışması başlatıldı. Bu çerçevede Buca Belediyesi, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde “Orman Yangınlarıyla Mücadele Kursu” başlattı. İlk etapta merkezdeki sanat ve hobi kurslarına devam eden kursiyerlerle başlayan ve zaman içinde talep eden tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefleyen eğitim, kendi alanında bir ilk oldu.

Toplam 8 saat seminer olarak uzmanlar tarafından gerçekleştirilen eğitim çalışmasının ilkine 20’ye yakın kursiyer katılırken, katılımcılar orman yangınlarına nelerin sebep olduğunu öğrendi. Eğitimde bilinçli ağaçlandırma, nadas uygulamaları, kontrollü yangınlar, kontrolsüz yangınlara karşı alınabilecek önlemler tek tek ele alındı. Kursların periyodik olarak devam edeceği, katılmak isteyenlerin Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezine başvuru yapabileceği duyuruldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ