Ege Haberleri

Buca’da üreticiye 100 bin sebze fidesi

İZMİR’İN METROPOLÜNDE EN FAZLA TARIM ALANINA SAHİP İLÇE OLAN BUCA’DA, ÜRETİCİYE DESTEK DEVAM EDERKEN, ÇİFTÇİYE HASIL YEM, ARPA TOHUMU VE GÜBRE ULAŞTIRAN BUCA BELEDİYESİ ŞİMDİ DE SEBZE FİDESİ DAĞITTI.

  • 25 Nisan 2022
  • 19 kez görüntülendi.
Buca’da üreticiye 100 bin sebze fidesi

İzmir’in metropolünde en fazla tarım alanına sahip ilçe olan Buca’da, üreticiye destek devam ederken, çiftçiye hasıl yem, arpa tohumu ve gübre ulaştıran Buca Belediyesi şimdi de sebze fidesi dağıttı.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın göreve geldiği günden bugüne özel önem verdiği Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Programı, üreticinin can suyu oldu. Hayvancılık yapan üreticiye beside kullanmaları için hasıl (yeşil) yem ve arpa tohumu desteği veren Buca Belediyesi, kentin verimli topraklarını da canlandırarak üreticiyi kalkındıracak projeler hazırladı. Köyler bölgesindeki Doğancılar’da bamya, Kırklar’da ise kavun üretimi yapan çiftçiye gübre desteği veren Buca Belediyesi, gelen talep üzerine bu kez sebze fidesi dağıtımı yaptı.

100 bin fide

Yine köyler bölgesindeki; Karacaağaç, Kırklar, Belenbaşı, Doğancılar ve Kaynaklar’da dört çeşit biber, iki çeşit de patlıcan fidesi olmak üzere toplam altı çeşit sebze fidesinden oluşan 100 bin fide üreticiye ulaştırıldı. Fidelerin bir kısmı da balkon tarımı yapmak isteyen Bucalılara armağan edildi.

Belediyeye teşekkür eden çiftçiler, “Şu aşamada bırakın fide yetiştirmeyi, aramızda tohum alabilecek durumu olmayanlar var. Zamlardan dolayı zor durumdaydık. Buca Belediyesine çok teşekkür ederiz. Bunları ekip, toplayıp satacağız; evimize katkı olacak” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ