Ege Haberleri

Çene Hattınızı Profesyonellere Emanet Edin

Çene Hattınızı Profesyonellere Emanet Edin

İnsanların yüz yapısı eşsizdir. Bundan dolayı da her yüzün bölümleri kendi içerisinde belirli oranlara sahip olması gerekmektedir. Çene kısmı ise daha öncesinde geri planda bırakılmış olan bir bölge. Gerçekte ise bu bölge aslında yüzün şeklinin çok daha etkileyici bir hale gelmesi adına oldukça önemli. Çene botoksu olarak da bilinmeye başlamış olan masseter botoks ile beraber ise artık yüzün bu kısmı ile alakalı da oldukça etkili çalışmalar yapılır hale gelmeye başladı. Gerçekleştirilmekte olan botoks uygulaması ile alakalı bilgiler alınmadan önce botoksun ismini aldığı kasın tanınması ise önemlidir. Masseter isimli kas, insanlarda yer alan çiğneme kas grubundaki en önemli üye olarak tanımlanmaktadır.

Çene Hattınızı Profesyonellere Emanet Edin

 

Kişinin dişlerini sıkmasından sonra çenelerinin arka kısımlarında hareket etmekte olan kas, masseter kası olarak tanımlanır. Hali hazırda oldukça önemli bir kas olan masseter kasının temel görevi yemeklerin çiğnenmesini sağlamaktır. Ancak kimi kişilerde bu kas normalde olandan daha belirgin ve güçlü bir yapıya sahiptir. Bunun temel nedeni ise kasın aşırı oranda çalışmasıdır. Ortaya çıkan bu durum ise özellikle de kadınlarda çok daha farklı bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Çünkü genel olarak kadınlardaki güzelliği belirlemekte olan temel öğelerden bir tanesi, çeneye doğru incelme eğilimini göstermekte olan V formudur. Bu kasın çok daha fazla gelişmesi ile beraber yüzün alt kısmında gözle görülür bir değişim ortaya çıkacaktır.

 

Bunun nedeni ise kas aracılığı ile yüzün alt kısmının geniş bir görüntüye sahip olmasıdır. Aynı zamanda masseter kasının gelişmiş olduğu kişilerde yüzde var olan yumuşaklık ortadan kalkmaktadır. Bunun yerine daha köşeli ve sert görüntünün ortaya çıkması sağlanmaktadır. Çok daha erkeksi bir görünüme sahip olmak istemeyen kadınların büyük bir kısmı ise bu aşamada araştırmalarını ciddi anlamda ilerletmeye başlıyorlar. Daha öncesinde konu hakkında yapılmakta olan araştırmalar çoğunlukla istenilenleri karşılamaktan uzakta kalıyordu. Dolayısıyla arzu edilen sonuçları elde etmek mümkün olmuyordu. Şimdilerde ise masseter botoks uygulaması ile beraber bu alanda oldukça etkili sonuçların ortaya çıkartılması da mümkün hale gelmiştir.

 

Çene Hattınızı Profesyonellere Emanet Edin

Masseter Botoks Nedir?

 Kadınların çiğneme kaslarının çok fazla belirgin olması ve bu durumun yüzde asimetri yaratması oldukça sık karşı karşıya kalınabilen bir sorundur. Çünkü kimi zaman bu kasların çok aktif olarak çalışmaya başladığı fark edilemeyebiliyor. Dolayısıyla kasların çok fazla çalışmasından sonra ortaya çıkan görüntünün giderilmesi, bu aşamada en fazla hakkında araştırma yapılan konu haline gelmiş oluyor. Dr. Mustafa Karataş tarafından uygulanmakta olan masseter botoks ile beraber ise yüzde daha asimetrik bir görüntünün ortaya çıkartılması mümkün hale geliyor. Gerçekleştirilecek olan masseter botoks uygulaması ile beraber ağızda yer alan bu kasın aktivasyonu azaltılmaktadır. Oldukça konforlu bir şekilde yapılacak olan uygulama sonrasında ise kişi günlük yaşamına sorunsuzca geri dönebilecektir.

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek olan masseter botoks uygulamasının etkisi ilk olarak üç günün sonunda ortaya çıkmaya başlayacaktır. Kesin sonuçların elde edilmesi içinse 10 günlük bir bekleme süreci bulunmaktadır. Botoksun uygulanmasından sonra çiğneme, yemekleri yeme ya da konuşma konusunda herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Kasın çok fazla kullanılmaya devam edilmesini azaltmasından dolayı çenedeki kötü görüntünün yavaşça ortadan kalkmaya başladığını görmek mümkün hale gelecektir. Çenesindeki görüntüsünden dolayı kendini kötü hisseden ve daha yumuşak bir görünümü elde etmeyi düşünenler, https://www.drmustafakaratas.com/ üzerinden bu botoks uygulaması ile alakalı gerekli tüm bilgileri alabilirler. Böylece 5 dakikalık bir uygulama ile beraber aradıkları görünüme erişmeyi başarırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ