Ege Haberleri

Çeşme yangınıyla ilgili 2 şüpheli adli kontrolle serbest

İZMİR’İN ÇEŞME İLÇESİNDE ÇIKAN MAKİLİK ALANDAKİ YANGINA SEBEBİYET VERDİKLERİ GEREKÇESİYLE GÖZALTINA ALINAN VE ADLİYEYE SEVK EDİLEN 2 İŞÇİ, ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI. GÖZALTINA ALINAN DİĞER 5 İŞÇİ DE İFADELERİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILMIŞTI.

  • 15 Temmuz 2022
  • 17 kez görüntülendi.
Çeşme yangınıyla ilgili 2 şüpheli adli kontrolle serbest

İzmir’in Çeşme ilçesinde çıkan makilik alandaki yangına sebebiyet verdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 2 işçi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltına alınan diğer 5 işçi de ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Çeşme Kutlu Aktaş Barajı yakınlarında bulunan bir hayvan çiftliğinde çalışan işçilerin kaynak makinesinden çıkan kıvılcımlar kuru otları tutuşturmuş ve şiddetli rüzgarın da etkisiyle alevler geniş bir alana yayılmıştı. Saatler süren mücadelenin ardından yangın kontrol altına alınmış ve yangın yaklaşık 120 hektar alanı kül etmişti. Olayla ilgili yangının çıkmasına sebebiyet verdiği gerekçesiyle 7 kişi gözaltına alınmıştı.

2’si adliyeye sevk edildi

Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan 7 kişiden 5’i, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 2 işçi ise, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ