Ege Haberleri

Dünyanın En Önemli Çocuk Sağlığı Kurumunun Direktörlük Görevine Bir Türk Getirildi

Dünyanın En Önemli Çocuk Sağlığı Kurumunun Direktörlük Görevine Bir Türk Getirildi

Aktif olarak 1 milyondan fazla pediatri doktorunun üyesi olduğu ve 140’tan fazla ülkede projeler yürüten Dünya Pediatri Kurumu’nun yeni Dış İlişkiler Direktörü bir Türk oldu. Türkiye’de yaptığı projelerle sık sık adını duyuran Kerem Hasanoğlu IPA kurumundaki yeni Dış İlişkiler Direktörü oldu.

Dünya üzerindeki en aktif ve en önemli çocuk sağlığı kurumlarından biri olan IPA’da göreve başlayan Kerem Hasanoğlu projelerine hız kesmeden devam edeceğini ve Türkiye’nin ismini uluslararası arenada daha iyi bir şekilde duyuracağını ifade etti.

Dünya Pediatri Kurumu’nun Yeni Dış İlişkiler Koordinatörü Kerem Hasanoğlu Kimdir?

Kerem Hasanoğlu Türk girişimci ve yatırımcıdır. Yükseköğretim sürecine kadar eğitimine TED Ankara Koleji’nde devam eden Hasanoğlu daha sonraki süreçte eğitimine Bilkent Üniversitesi’nde devam etti ve burada sonlandırdı.

Kerem Hasanoğlu ülke genelinde yürüttüğü projelerle adından sıkça söz ettiren bir isim. Özellikle çocuk sağlığı ve gençlik konulu projelerde en önde yer alan isimlerden biri olan Kerem Hasanoğlu yaptığı birçok projeyle vatandaşlardan tam not almıştı. Son olarak çevre sağlığı üzerine yaptığı ve yaklaşık 3 sene boyunca devam ettirdiği harekât sonrasında birçok kez basında yer aldı. Son olarak IPA kurumunda koordinatörlük görevini üstlenen Kerem Hasanoğlu yaptığı projelerle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Kerem Hasanoğlu Mülteci Çocuklar Konusunda Aktif Olmak İstiyor

Kerem Hasanoğlu direktörlük görevine başladıktan kısa süre sonra yapmak istedikleri projelerden bahsetmeye başladı. Hasanoğlu tarafından yapılan açıklamalarda ülkemizin mülteci çocuklar konusunda çok önemli bir yere sahip olduğunu ve bu rolün daha iyi bir şekilde yapılması gerektiğini ifade etti.

Kerem Hasanoğlu direktörlük görevini Türkiye’nin yaptığı projeleri daha iyi bir konuma getirmek istediği için kabul ettiğini ifade etti. Kerem Hasanoğlu birçok ülkenin Afrika ve Asya’daki çocuklar ile zaten yakından ilgilendiğini ancak bu çocukların yanı sıra Ortadoğu’daki çocuklarla da yakından ilgilenilmesi gerektiğini ifade etti.

Kerem Hasanoğlu’na göre Ortadoğu ülkelerinde ortaya çıkan savaşın en çok etkilediği yaş aralığı çocuklar. Bu nedenle çocuk sağlığı konusunda IPA kurumu vasıtasıyla geliştirmeler yapmak istediğini ifade eden Kerem Hasanoğlu Türkiye’nin adını çocuk sağlığının korunması konusunda tüm dünyaya duyurmak istediklerini ifade etti.

Amerika İle Proje Geliştirmeye Hazırlanıyor

Kerem Hasanoğlu aktif olarak Türkiye’de çocuk sağlığı konusunda birçok faaliyeti yürüttüğünü dile getirdi. Göreve başladıktan sonra yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin bu konudaki yerini ve rolünü biliyor, bunun için de daha fazla proje yapmak istiyoruz şeklinde ifadelerde bulundu. Hasanoğlu ülkemizde yaptıkları projelere Amerika’da da devam etmek istiyor.

Kerem Hasanoğlu yaptığı açıklamalarda “Dünyanın en önde gelen insanları ile görüşmeler yaptım. Faaliyetlerimiz de aynen bu şekilde ilerleyecek. Tüm dünyada hem IPA kurumunun hem de ülkemin adını duyurmak istiyoruz. Türkiye’nin tüm dünya genelinde devam ettirdiği projelerin bilinirliğini artırmak için yeni projeler oluşturuyoruz. Bu eski ABD pediatri başkanının da ilgisini çekti. Bu nedenle de önümüzdeki aylarda Türkiye’ye bir ziyarette bulunmak istediğini söyledi. Hep beraber ilerleme göstererek Türkiye’nin adını tüm dünyada duyurmak istiyoruz.” Dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ