Ege Haberleri

Gaziemir’de sürpriz zeybek gösterisi

GAZİEMİR BELEDİYESİNİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA DÜZENLEDİĞİ FLASH MOB ETKİNLİĞİ İLGİ GÖRDÜ. BİR ANDA ZEYBEK OYNAYAN TOPLULUĞU VATANDAŞLAR ŞAŞKIN BAKIŞLARLA İZLEDİ.

  • 27 Ekim 2021
  • 172 kez görüntülendi.
Gaziemir’de sürpriz zeybek gösterisi

Gaziemir Belediyesinin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği flash mob etkinliği ilgi gördü. Bir anda zeybek oynayan topluluğu vatandaşlar şaşkın bakışlarla izledi.

Cumhuriyetin ilanının 98. yılını bir hafta sürecek etkinliklerle kutlayan Gaziemir Belediyesi, bayram etkinlikleri kapsamında flash mob gösterisi düzenledi. Sevgi Yolu ve ilçedeki bir AVM’de düzenlenen gösteride, Gaziemir Belediyesi Halk Dansları Ekibinin oyuncuları ve kursiyerleri bir anda dans etmeye başladı.

Zeybek oynamaya başlayan topluluğu, vatandaşlar şaşkın bakışlarla seyretti. Geleneksel müzikler eşliğinde oyunlarını sergileyen topluluğa eşlik eden vatandaşlar, dans ederek doyasıya eğlendi. Topluluğun bir anda dans etmesiyle başlayan etkinlik, dans gösterisinin ardından dansçıların hızlıca dağılmasıyla son buldu. Gaziemir Belediyesi yetkilileri, ilçenin farklı noktalarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bu tür sürpriz etkinliklerin devam edeceğini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ