Ege Haberleri

Geleneksel El Sanatları Sergisi açıldı

İLİM YAYMA CEMİYETİ AYDIN ŞUBESİ, YAYGIN EĞİTİM MERKEZİ CİHANOĞLU BİLGİ VE KÜLTÜR EVİ’NDE GELENEKSEL EL SANATLARI HÜSN-Ü HAT, EBRU VE TEZHİP ALANINDA EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERİN ESERLERİNDEN OLUŞAN ‘GELENEKSEL EL SANATLARI SERGİSİ’ AÇILDI.

  • 11 Mayıs 2022
  • 31 kez görüntülendi.
Geleneksel El Sanatları Sergisi açıldı

İlim Yayma Cemiyeti Aydın Şubesi, Yaygın Eğitim Merkezi Cihanoğlu Bilgi ve Kültür Evi’nde Geleneksel El Sanatları Hüsn-ü Hat, Ebru ve Tezhip alanında eğitim alan öğrencilerin eserlerinden oluşan ’Geleneksel El Sanatları Sergisi’ açıldı.

Efeler ilçesindeki Cihanoğlu Küllliyesi’nde açılan sergide geleneğin kadim sanatlarını gelecek nesillere aktarmak ve kültürel değerlere sahip çıkmak için, açılan kurslara katılarak eğitim alan öğrenciler hünerlerini sergiledi. Sergi açılışına AK Parti önceki dönem milletvekilleri AK Parti Efeler Başkanı Hüsnü Elbir, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri ve öğrencileri, Cihanoğlu Bilgi Evi öğrenci ve velileri ve sanatseverler katıldı.

Hüsn-ü Hat Hocası Saadet Eyice, Ebru Hocası Ayşegül Eyice ve Tezhip Hocası Elif Aydın sergiye katılan ziyaretçilere sergilenen eserler hakkında bilgi verirken, sergi 11 Mayıs Çarşamba günü akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ