Ege Haberleri

İSTAR Araştırma & Eğitim seminer serisi, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Metin Kozak ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden Dr. Ali Sevilmiş ile çevrim içi yapıldı

İSTAR Araştırma & Eğitim seminer serisi, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Metin Kozak ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden Dr. Ali Sevilmiş ile çevrim içi yapıldı

İSTAR Araştırma & Eğitim, 27 Mayıs 2021 Perşembe günü “Nitel Yöntemler ve Nitel Yöntemlerde Geçerlilik Güvenirlik Semineri” gerçekleştirdi. İSTAR Akademi platformu ve Zoom üzerinden 3 saat boyunca canlı yayınlanan seminere 650’nin üzerinde akademisyen, araştırmacı, lisansüstü ve lisans öğrencisi katıldı.

Türkiye’nin en aktif online istatistik eğitimi veren kurumu İSTAR Araştırma & Eğitim, 27 Mayıs Perşembe günü 18.30 – 21.30 saatlerinde İSTAR Akademi platformu ve Zoom uygulaması üzerinden canlı olarak Nitel Yöntemler ve Nitel Yöntemlerde Geçerlilik Güvenirlik Semineri gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü İSTAR Araştırma & Eğitim Kurucu Ortağı ve Kalitatif Yöntemler Takım Lideri Fırat Yılmaz’ın yaptığı etkinliğin konuşmacı koltuklarında Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı’nda görev yapan Prof. Dr. Metin Kozak ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı’nda görev yapan Arş. Gör. Dr. Ali Sevilmiş yer aldı.  Seminere canlı olarak 650’nin üzerinde akademisyen, araştırmacı, lisansüstü ve lisans öğrencisi katıldı.

3 SAAT SÜREN ETKİLEŞİM

“Nitel Yöntemler ve Nitel Yöntemlerde Geçerlilik Güvenirlik” özelinde değerli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Metin Kozak ve Arş. Gör. Dr. Ali Sevilmiş, katılımcıların tüm sorularını detaylıca yanıtladı. Konuyla ilgili nitelikli kaynaklar paylaşan konuşmacılar 3 saat boyunca etkileşimi hiç düşürmedi.

MAXQDA UYGULAMASI YAPILDI

Seminer kapsamında Arş. Gör. Dr. Ali Sevilmiş; Gömülü Teori, Fenomenoloji, Etnografi, Odak Grup, İçerik Analizi, Vaka Çalışmaları gibi birçok nitel veri analiz yönteminde kullanılan Maxqda programını uygulamalı olarak anlattı. Seminerin sonunda konuşan Fırat Yılmaz, semineri kaçıranlar ve tekrardan izlemek isteyenler için etkinlik kaydının İSTAR Araştırma YouTube kanalına yükleneceğini söyledi. Ayrıca OGEM – VAK aracılığıyla seminere katılan her 10 katılımcı adına bir fidan bağlanacağını söylen Yılmaz, 70 adet fidan bağışlanacağını belirtti.

ÜCRETSİZ SEMİNER SERİSİ DEVAM EDECEK

Her ay düzenli olarak İSTAR Araştırma & Eğitim tarafından ücretsiz seminerlerin devam edeceğinin altını çizen Fırat Yılmaz, haziran ayında “Ölçek Geliştirme ve Uyarlama” seminerinin yapılacağı söyledi.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ