Ege Haberleri

İtalyan tekstil makineleri üreticileri ITM 2022 Fuarı’nda bir araya geliyor

“Türkiye pazarına sürdürülebilir teknoloji sunuyoruz”   İtalyan tekstil makineleri üreticileri, bu yıl yine İstanbul’da Türk tekstil firmalarıyla bir araya geliyor.

  • 09 Haziran 2022
  • 17 kez görüntülendi.
İtalyan tekstil makineleri üreticileri ITM 2022 Fuarı’nda bir araya geliyor

“Türkiye pazarına sürdürülebilir teknoloji sunuyoruz”

 

İtalyan tekstil makineleri üreticileri, bu yıl yine İstanbul’da Türk tekstil firmalarıyla bir araya geliyor. Türkiye’nin İtalyan tekstil makinecileri için dünyada ikinci en büyük pazar olduğunun altını çizen Sektör Derneği ACIMIT Başkanı Alessandro Zucchi, İtalyan üreticilerin sunduğu sürdürülebilir yöntemlerle de Türkiye sanayisine önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti.

 

Tekstil sektörüne yön veren İtalyan tekstil makineleri üreticileri, 14-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ITM 2022 Fuarı’nda Türk iş ortaklarıyla buluşmak için gün sayıyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) ve İtalyan Tekstil Makineleri Üreticileri Derneği (ACIMIT) iş birliğiyle, İstanbul Tüyap Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek olan 110’u aşkın İtalyan makine üreticisi, en yeni tekstil makine ve teknolojilerini Türkiye pazarına tanıtma fırsatı bulacak. 

 

İnovasyonel çalışmalarıyla farklılaşan İtalyan tekstil makineleri üreticileri, Türkiye pazarında giderek artan sürdürülebilirlik ve dijitalleşme ihtiyaçlarına da verimli çözümler sunmayı hedefliyor.    

 

“Türkiye, İtalyan tekstil makinelerinin en çok ihraç edildiği ikinci ülke”

ITM 2022 Fuarı’na yoğun bir şekilde hazırlandıklarını ifade eden ACIMIT Başkanı Alessandro Zucchi“Türkiye İtalyan tekstil makineleri üreticileri için ana pazarlardan biri” diyerek Türkiye pazarına ilişkin açıklamalarda bulundu: “2021 yılında, İtalya’dan Türkiye’ye 269 milyon Euro değerinde tekstil makinesi ihracatı gerçekleşti. Tekstil sektöründe Türkiye ve İtalya’nın ticari işbirliği çok eskiye dayanıyor. Son 5 yıllık dönemde, Türkiye’ye ihracat rakamlarımız her yıl yaklaşık yüzde 9 artış gösteriyor. İtalya’da yer alan yaklaşık 300 üreticinin pek çoğunun makinelerini Türkiye’ye ihraç ettiğini söyleyebilirim. Türkiye, Çin’den sonra ikinci en büyük pazar konumunda.”

 

“Sürdürülebilir yöntemler şirketlerin rekabetçi konumunu güçlendiriyor”

ACIMIT çatısı altında yer alan İtalyan tekstil makinesi üreticilerinin ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğe odaklandığının da altını çizen ACIMIT Direktörü Federico Pellegata, bu anlamda Türkiye’ye katma değer sağlayacak çözümler sunmayı hedeflediklerini şu sözlerle dile getirdi: “Tekstil sektöründe sürdürülebilirlik önemli bir rekabet faktörü haline geldi. İtalyan tekstil makineleri endüstrisi sunduğu teknolojiler bakımından dünyada lider pozisyonunda. ACIMIT olarak Sürdürülebilir Teknoloji ve Yeşil Etiket girişimlerimizle su, kimyasal ve enerji tüketimi konusunda da somut adımlar atıyor, daha düşük maliyetlerle en yüksek verim sağlayan çözümlerin dünyada öncülüğünü yapıyoruz. Bugünün ve yarının toplumsal ihtiyaçları ekseninde, sürdürülebilir üretim için en yeni teknolojiyle geliştirdiğimiz makinelerin Türkiye’de ilgiyle karşılanacağını düşünüyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ