Ege Haberleri

Köşk’te ekipler teyakkuza geçti

AYDIN’IN KÖŞK İLÇESİNDE DE ETKİSİNİ GÖSTEREN SAĞANAK YAĞIŞ SONRASINDA YAĞMUR SULARININ SÜRÜKLEDİĞİ KAYA PARÇALARI VE ÇAMURLA KAPANAN YOLLARI AÇMAK İÇİN KÖŞK BELEDİYESİ EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. ÖZELLİKLE SARIÇAM, CUMAYANI MAHALLELERİ GİBİ YÜKSEK KESİMLERDE YAŞANAN SU TAŞKINLARI NEDENİYLE YOLLARIN KAPANMASI VATANDAŞLARIN ULAŞIMINI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEMİŞTİ.

  • 13 Haziran 2022
  • 23 kez görüntülendi.
Köşk’te ekipler teyakkuza geçti

Aydın’ın Köşk ilçesinde de etkisini gösteren sağanak yağış sonrasında yağmur sularının sürüklediği kaya parçaları ve çamurla kapanan yolları açmak için Köşk Belediyesi ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Özellikle Sarıçam, Cumayanı Mahalleleri gibi yüksek kesimlerde yaşanan su taşkınları nedeniyle yolların kapanması vatandaşların ulaşımını olumsuz yönde etkilemişti. Çalışmalara aralıksız devam ettiklerini ve oluşabilecek olumsuzluklara erken müdahale etmek için ekiplerin hazır beklediklerini ifade eden Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler; “Öncelikle ilimiz genelinde meydana gelen yoğun yağıştan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tesellimiz can kaybının yaşanmamış olması. Köşk’ümüzde de bazı yollarımızda yağmur suyunun taşıdığı taş ve toprak nedeniyle ulaşım olumsuz etkilendi. Köşk Belediyesi olarak gelen ihbarları anında değerlendirerek çalışmalarımıza başladık. ilçe merkezimiz ve mahallelerimizde kapanan yolları iş makinalarıyla müdahale ederek ulaşıma açtık. şu anda bize gelen bilgiler ilçemiz genelinde herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığı yönünde. Yer yer devam edeceği öngörülen sağanak yağışlar nedeniyle ekiplerimiz meydana gelebilecek sorunlara erken müdahale edebilmek için teyakkuzda. Vatandaşlarımızdan da üzücü durumların yaşanmaması için tedbirli olmalarını rica ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ