Ege Haberleri

Küçük Banyolar için Dekorasyon Fikirleri

Küçük Banyolar için Dekorasyon Fikirleri

Evinizin odalarının büyüklükleri o odada vakit geçiren kişi sayısı ve gerçekleştirilecek aktivitelere göre farklılık gösterebilir. Banyolar ise genel olarak küçük boyutlara sahip olan odalar arasındadır. Eğer evinizde banyo için ayrılmış alan ufak ise, bu alanı düzenlerken bazı ayrıntılara dikkat ederek alandan tasarruf elde edebilirsiniz.

Büyük Aynalar

Geniş ve büyük boyutlu aynalar ufak alanlarda genişlik algısını yaratabilmeniz için en etkili eşyalardandır. Kullanacağınız aynayı büyük bir model tercih ederseniz ferah bir banyo oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte aynalar oda içerisinde ışığı daha da iyi yansıttığı için avantajlı duruma geçebilmenizi sağlar.

Monokrom Renkler

Fayans ve taş yüzeyler banyo tekstilleri ile aksesuarları gibi dekorasyon elemanlarının etkisini öne çıkarabilir. Bu elemanların renginin birbiri ile uyumlu farklı tonlardan tercih edilmesi minimal bir etki yaratır. Monokrom uyum ile küçük banyolarda göz yorabilecek detayların oluşmasının da önüne geçebilirsiniz. Örneğin, ağırlıklı olarak gri renginin değişik tonlarına yer verdiğiniz zaman banyoda sade ve şık bir hava oluşturabilirsiniz.

Küçük Banyolar için Dekorasyon Fikirleri

Fayans Etkisi

Banyo duvarlarında açık renk ve göz yormayacak fayanslar kullanabilirsiniz. Bu ufak detay ortamın olduğundan daha geniş gözükmesini sağlar. Özellikle yüksek miktarda ışık yansıtan parlak beyaz fayanslar, bu tasarım için son derece uyumludur. Fayans tercihinizi yaparken ince uzun dikdörtgen modelleri kullanabilirsiniz.

Ek Alanlar

Küçük boyutlu banyolarda oluşturabileceğiniz işlevsel alanlar sayesinde banyoda yer alan eşyalarınızı daha düzenli ve etkileyici bir biçimde depolamaya başlayabilirsiniz. İşlevsel yapıdaki duvar nişleri, açık ve gizli olabilecek raf sistemleri de bu alanda işinize oldukça yarayabilir. Bu sayede az miktarda boş alanı daha işlevsel bir biçimde değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Duş jeli ve şampuan gibi şişeli olan ürünlerin banyo duvarlarındaki nişlere yerleştirilmesinin modern bir dekorasyon trendi olduğunu da unutmamalısınız.

Lavabo Tezgahları

Kalabalık aileye sahip olanlar veya misafir yoğunluğu yüksek olanlar çift lavabolu seçeneklerden yararlanabilirler. Fakat küçük banyolarda ikili lavabo tezgahlarının yerleştirilebileceği boş alan mevcut olmayabilir. Bunun için normalden daha uzun biçimde tasarlanmış olan banyo tezgahlarını deneyebilirsiniz. Uzun boyutlu tezgahlar ile elde edebileceğiniz geniş alanlar sayesinde ayna karşısında rahatça hazırlanabilirsiniz.

Mermer Banyo Uygulamaları

Mermer banyo uygulamaları küçük banyo dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları arasındadır. Bu ürünler aynı zamanda ferahlık hissini en iyi şekilde elde edebilmenizi sağlar. Ortamınızdaki ışık geçirgenliğini de artırabileceğiniz mermer banyo uygulamalarına göz atmak isterseniz https://www.cendekor.com/uygulamalar/mermer-banyo-uygulamalari/ adresine göz atabilirsiniz.

Beyaz Renk

Beyaz renk çoğu zaman sıkıcı bir renk olarak görülüyor olabilir. Fakat tamamen beyaz renk ile dekore edilen bir banyo ufak alanları olduğundan daha büyük gösterebilecek etkiye sahiptir. Aynı zamanda tamamen beyaz renk ile oluşturulan banyoların modası da asla geçmez. Zamansız tercihler arasındaki beyaz renkli dekorasyon tasarımlarıyla kendinizi ferah hissedebilirsiniz.

Tavan Pencereleri

Doğal ışığın yoğunluğunu artırabilmek istiyorsanız ve küçük alanları olduğundan daha büyük gösterebilmek istiyorsanız tavan pencerelerinden yararlanabilirsiniz. Pencerelerin yeterli olmadığı zamanlarda avantajlı duruma geçebilmenizi sağlayan bu uygulama görsel olarak da hoş bir görünüme sahiptir. Daireniz tavan pencerelerine elverişli ise banyonun tepe kısmına bir pencere oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Kutular ve Sepetler

Açık raflar, çekmeceler ve dolaplar içerisinde organizasyonu oluşturmak istiyorsanız hasır sepetler ve kutular kullanabilirsiniz. Böylelikle her bir eşyanın belirli bir yeri olacaktır. Bununla birlikte tercih edeceğiniz açık yüzeylerde sergilenen sepetler ve kutular ile uyumlu bir dekoratif stil de elde edebilirsiniz. Küçük banyolar için hayat kurtarıcı olan kutu ve sepetler portatif yapılarıyla da dikkat çeker.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ