Ege Haberleri

Meme Küçültme Hakkında Her şey

Meme Küçültme Hakkında Her şey

Meme küçültme ameliyatı hakkında merak edilen soruların cevaplarını Quartz klinik doktorları sizler için detaylı olarak cevapladı.

Estetik operasyonlar arasında en fazla yapılanlardan biri olan Meme estetikleri kadınların kendilerini daha özgüvenli ve çekici hissetmelerini sağlamaktadır. Genetik faktörler, ilerleyen yaş, çevresel etkiler nedeniyle meme büyüklüğü bazı kişilerden anormal boyutlarda olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişiler meme küçültme ameliyatına baş vurmaktadır.

Meme Küçültme Hakkında Her şey

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

 

Meme küçültme ameliyatı meme boyutları büyük olan kişilerin vücutlarına uygun olan boyutlara kavuşmasını sağlayan estetik operasyonlar dır. Meme küçültme ameliyatında fazla doku kesilerek alınır. Sonrasında yeni meme boyutuna uygun olarak gerekir ise meme başının yeri değiştirilir. Meme küçültme ameliyatı ortalama olarak 2-3 saat arasında sürmektedir. Meme küçültme ameliyatının aşamalarını sıralayacak olursak;

  • İlk olarak hasta fiziki muayene alınır. Fiziki muayenede ne kadar küçültme yapılacağı belirlenir. Ayrıca muayene sırasında hastanın var ise kullandığı ilaçlar sorulur ve bazı testler istenir.
  • Testler ve muayene sonucunda hasta ameliyata uygun ise meme küçültme operasyonuna geçilir.
  • Hastaya anestezi uygulanır. Anestezi sonrasında belirlenen yerden kesi atılır. Kesi genellikle meme altı, koltuk altı veya meme üstünden atılır.
  • Kesi atıldıktan sonra fazla doku alınır.
  • Fazla doku alındıktan sonra eğer sarkma var ise dikleştirme işlemi de yapılır.
  • Tüm işlemler yapıldıktan sonra dikiş atılır.
  • İlk gün hasta müşahede altında tutulur.
  • Sonraki gün normal hayata dönmesi için taburcu edilir.

Meme Küçültme Ameliyatı İyileşme Süreci

 

İyileşme sürecinde son derece dikkatli olmak gerekir. Operasyondan 10-12 gün sonra dikişler alınacaktır. Dikişleri operasyonu yapan doktorunuz almalıdır. İyileşme sürecinde doktorunuzun önerdiği sütyeni kullanmalısınız. Bu süreç içerisinde yüz üstü yatmamalı, deniz veya havuza girmemeli, memelerinize darbe gelmesini engellemeli, ağır spor veya egzersiz yapmaktan kaçınmalısınız. Meme küçültme ameliyatı sonrasında göğsünüzde belirgin bir iz kalmaz. Genellikle meme altı çizgisinden kesi atılır. Buraya atılan dikiş sonrasında meme altı çizgisi ile birleşir ve ortaya doğal bir görünüm çıkar. İlk 6 ay boyunca hafif kızarıklıkların olması normaldir. Memenin yeni şeklinin oturması ve istenilen görüntü ise 6 ay – 1 yıl arasında belli olur. İlk dönemlerde his kaybının olması normaldir ama bu durum geçicidir.

Meme Küçültme Hakkında Her şey

Meme Küçültme ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulanlar

 

Meme küçültme ameliyatı için yaş sınırı nedir?

Estetik ameliyatlar için yaş sınırı +18’dir. Eğer sağlık açısından ciddi bir risk, herhangi bir kaza durumu sonucu estetik operasyon gerekiyor ise daha küçük yaşlarda ki kişilere de yapılabilmektedir.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında iz kalır mı? 

Meme estetiklerinde eğer kesi doğru yerden atılmış ise oluşan iz meme altı veya koltuk altı çizgisiyle birleşir. Böylelikle iz kalsa bile doğal bir görünümde olur. Meme küçültme ameliyatı sonrası çok hafif de olsa iz kalmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında his kaybı olur mu? 

Hayır herhangi bir kalıcı his kaybı olmaz. Ameliyattan sonra iyileşme sürecinde his kaybı yaşanabilmektedir. Fakat bu durum geçicidir. İyileşme süreci bittiğinde his kaybı da ortadan kalkmaktadır.

Meme estetikleri sonrasında emzirme ve hamilelik riske girer mi? 

Meme estetiklerinin hamilelik ve emzirme konularında hiçbir kötü etkisi bulunmamaktadır. Hamilelik ve emzirme döneminde bu tür estetikleri yaptırmanız önermemekteyiz.

Küçültme ve dikleştirme işlemleri aynı anda yapılıyor mu? 

Evet yapılıyor. Meme küçültme ameliyatı sırasında eğer sarkma durumu var ise dikleştirme işlemi de yapılmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı kimlere yapılmaktadır?

Meme küçültme ameliyatı vücut ölçülerine göre daha büyük meme boyutuna sahip kişilere, ilerleyen yaş, hızlı kilo alıp verme, hamilelik dönemi sonrasında sarkma yaşayan kişilere yapılmaktadır. Kısacası meme büyüklüğünden memnun olmayan ve vücuduna uygun ölçüde bir görünüm isteyen kişilere bu işlemi uygulamaktayız.

Meme küçültme ameliyatı kalıcı mıdır? 

Evet kalıcıdır. Fakat çok fazla kilo alıp verirseniz, obezite gibi sorunlar ortaya çıkar ise kilo alımından dolayı meme boyutları tekrar büyüyebilir ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Meme küçültme ameliyatı sonrası asimetri sorunu ortaya çıkar mı? 

Kadınların büyük bir kısmında meme asimetrisi sorunu vardır. Bir memenin şekli diğerine göre daha büyük, düşük veya farklı olabilir. Meme küçültme ameliyatı sonrasında ekstra bir asimetri sorunu ortaya çıkmaz.

Meme Küçültme Hakkında Her şey

Meme Küçültme Fiyatları 

 

Meme küçültme estetiği fiyatlarında rakam değişkendir. Estetik ve sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. Çünkü Sağlık Bakanlığının internet sitelerinde fiyat verme konusunda yasaları vardır. En doğru fiyat bilgisi için estetik işlemi yaptıracağınız kliniğe gidip doktora muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında yapılacak işlemler belirlenir. Bu işlemlere göre size en doğru fiyat bilgisi çıkarılır.

Meme küçültme estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar meme estetiği hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha küçük ve estetik görünümde göğüslere kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Meme küçültme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ