Ege Haberleri

Nazilli Belediyesi’nden fırtınada yaşanan olumsuzluklara anında müdahale

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN EGE BÖLGESİ İÇİN YAPILAN FIRTINA VE ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI SONRASINDA BEKLENEN YAĞIŞLAR BUGÜN AKŞAM SAATLERİNDE ETKİLİ OLDU. İLÇENİN BİR ÇOK NOKTASINDA AĞAÇLAR DEVRİLİP, BİNALARIN ÇATILARI UÇARKEN NAZİLLİ BELEDİYESİ EKİPLERİ YAŞANAN OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE ETTİ.

  • 04 Haziran 2022
  • 31 kez görüntülendi.
Nazilli Belediyesi’nden fırtınada yaşanan olumsuzluklara anında müdahale

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Ege Bölgesi için yapılan fırtına ve şiddetli yağış uyarısı sonrasında beklenen yağışlar bugün akşam saatlerinde etkili oldu. İlçenin bir çok noktasında ağaçlar devrilip, binaların çatıları uçarken Nazilli Belediyesi ekipleri yaşanan olumsuzluklara anında müdahale etti.

Yağış ve fırtına hakkında açıklamalarda bulunan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Meteorolojiden yapılan uyarılar sonrasında ekiplerimiz ile teyakkuz a geçmiştik. Tüm önlemleri alsak da beklenin de üstünde fırtına ve yağış oldu. Kimi yerde dolu, kimi yerde etkili yağış hayatı olumsuz etkiledi. Mevsimsel değişikliklerin, küresel ısınmaların neticesinde şiddetli afet olayını bu gün hep birlikte yaşadık. Nazilli halkına geçmiş olsun diyorum. Bütün arkadaşlarımız tam mesai yapıyorlar. Bütün ekiplerimiz acil müdahale ve yaraları sarmak için çalışıyor” dedi.

Meydana gelen olumsuzluklara Nazilli Belediyesinin tüm ekiplerinin yanı sıra Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sağlık ekipleri ve kolluk kuvvetleri müdahalesi devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ