DOLAR 19,0910 0.17%
EURO 20,6227 0.57%
ALTIN 1.201,06-0,88
BITCOIN 531793-0,01%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tanıtım Yazısı
Tanıtım Yazısı
NEM ALMA & NEM KURUTMA
106 okunma

NEM ALMA & NEM KURUTMA

ABONE OL
12 Eylül 2022 18:15
NEM ALMA & NEM KURUTMA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu işlemi iki ana başlık altında işlev ve sonuçları itibarıyla değerlendirmenin kavram olarak karşılığıdır.

Nem Alma mevcut havadaki nem oranının azaltılması ile ilgili çalışmadır.

Nem Kurutma ise nemin nüfuz ettiği materyaller üzerinden nem oranının azaltılması işlevidir. İki aynı kavramı birbirinden ayıran temel özellik işlevliktir.

Uygulama esasında Nem alma ve Nem Kurutma cihazları endüstriyel bina otomasyonunda kompleks sistemler üzerinden kontrol edilebilirliğidir.

Fakat burada ki uygulamalar fonksiyonel ve taşınabilir olup spesifik odak merkezi yerel lokasyonlara olan direk nem şartlandırıcılarıdır. Nem kontrolüdür.

Nem alımı ve kurutumudur.

NEM NEDİR? Nem Bir Problem Teşkili Midir?

Havanın kendisini oluşturan elementlerinde bulunan su miktarını nem olarak adlandırabiliriz. Bu miktarın olağan standartları üzerinde veya altında olması; Canlı yaşamı, doğa ve meskun mahallerde ki etkileri istenmeyen sonuçlara neden olmaktadır. Bu bağlamda kontrol edilebilir Nem kavramı devreye girmektedir. Kontrol edilebilir Nemin yol haritasını çeşitleri itibarıyla değerlendirilmeli ve değerlendirme sonucunda elde edilen veriler akışında çıkan tablo, bize tercih edilebilir cihaz ve ekipmanların seçim tablosunu sunacaktır.

Çeşitleri İtibarıyla Nem:

-Mutlak Nem:

Havanın birim hacimde ki su miktarı

-Bağıl Nem

Hava hacminin bulunduğu ortamda ki sıcaklık değerinde taşıyabileceği kapasite olarak doygun noktaya ulaşabileceği uc noktasıdır.

-Spesifik Nem

Hava hacminde bulunan su ağırlığının, gaz ağırlığına oranıdır.

Nemi Doğuran Nedenleri Ortadan kaldırmak Mümkündür?

İçeriğinde su ve elementlerini bulunduran canlı, cansız tüm materyallerin, bulunduğu ortamın sıcaklık etkisiyle katı ve sıvı halden gaz haline dönüşmesi varsayımıyla;

Temel nokta sıcaklığa neden sebepler ve etkisiyle nem oluşumunun su buharı dikkat edilmesi gereken kriterleri oluşturmaktadır. Böylelikle ortamın yapısı, fiziksel mimarisi, hava akışı gibi kontrol edilebilir niteliklerin gözden geçirilmesi ve minimize edilmesi mümkündür.

Nem Alma Cihazları Çalışma Şekli ve Verimliliği

Cihazların teknik temel yapısı önce emilen havanın ön ısıtılması sonrasında soğuk kondanser ile çarpıştırılması ile oluşan suyun hazneye aktarılması özüne dayanmaktadır.

Diğer bir yapı itibarıyla Kimyasal Nem alıcılar bu konuda daha verimli olup nem alma işleminde devrim niteliğindedir. Kondanserlerin üzerinde kimyasal çözelti, hava nemini emerek havanın süzülmesini sağlamaktadır.

Cihaz bakımı ve gerekli yerde doğru cihaz seçimi kullanılabilirliği ve verimliliği arttırmakla beraber uzun ömür sunmaktadır.

Nem Alma Cihazları Kullanımı ve Kullanım Yerleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ve nano teknolojinin tüketicilere sunduğu çözümler mühendislik harikaları kompak sistemlerin var oluşlarıdır. Bu ekipmanların fonksiyonel olması taşınabilirliğini öne çıkarmaktadır. Basit yerleşim ve enerji kablosunun şebeke prizine takılmasıyla nem kontrolü gerçekleştirilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar tercih meselesine öne çıkarmakla beraber tedariğini gerçekleştireceğiniz firmamızdan danışmanlık ve teknik destek sağlanması olacaktır. Süpervizörlük kapsamında belirlenen kriterler cihaz tercihini ve dolayısıyla nem kontrolörü seçimini sağlayacağız. Pratik kurulum ve kullanım kolaylığı ile konfora erişim olacaktır. Endüstriyel ve ev tipi seçenekleri bizlere geniş bir ürün yelpaze sunmaktadır.

Elektronik, Kâğıt, Kumaş, Gıda, İnşaat Malzemesi, İlaç gibi hassas içeriğe sahip ürünlerin depolandığı alanlar. En önemlisi insanların yaşanılabilir alanları ve bu ürünlere erişim ihtiyaçları. Nem kontrolü olmayan depo alanlarında zarar görmekte, dezenformasyona uğramakta, ömürleri kısalmakta ve verimlilikleri kısalmaktadır. Her bir ürün için farklı olumsuz sonuçlara teşkil etmektedir. Korozyon etkisi maddenin yapısını bozmaktadır.

Ürün ve hizmetlerin, konaklamanın, canlı varlığın bulunduğu her alanda kontrol edilebilir nem bir gerekliliktir.

Günümüzde şantiyelerde hızlı ve sağlıklı inşa için;

-Beton üretiminde nem kurutma

-Şap içeriğinde

-Duvar sıva içeriğinde gibi inşaat süreçlerinin işleyişinde bir tercih sebebidir.

İlaç Fabrikalarında, Elektronik Cihaz Üretim Merkezlerinde bu süreçler kontrol edilebilir nemin önemini vurgulamaktadır.

Cihazlara Erişim Kolaylığı ve Teknik Destek İmkânı

Geçmişten bugüne, bugünden geleceğe bizi markalaştıran hizmetlerimizin memnuniyetidir. Bugünden geleceğe bizi taşıyacak arge faaliyetlerimiz bir fiil sahadan aldığımız geri dönüşlerin müşteri taleplerine göre revize edilip yenilikçi adımlarımızı sağlam zeminde atıyor olmamızdır.

Mühendislik çalışmalarımızın, ürün danışmanlığı, süpervizörlük hizmeti ve akabinde cihaz sunumu sonrasındaki işlevlik ana sahnemizi oluşturmaktadır.

Globalleşen dünyada e ticaret internet üzerinden sipariş imkanları çeşitli ödeme seçenekleri ve kolaylıklarıyla lisanslı ve teknik alt yapısı ve desteğiyle siz değerli müşterilerimiz Nem adına yaşadığı problemleri yekünden ortadan kaldırma sözünü sizlere veriyoruz.

 

 

 

 

 

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


  HIZLI YORUM YAP

  SON DAKİKA HABERLERİ

  PUAN DURUMU

  O G P
  1. Galatasaray

   25 +33 60
  2. Fenerbahçe

   24 +35 54
  3. Beşiktaş

   25 +20 49
  4. Adana Demir

   25 +20 45
  5. Trabzonspor

   25 +10 44
  6. Genişlet
  7. Başakşehir

   24 +8 41
  8. Kayserispor

   25 +3 38
  9. Konyaspor

   25 +2 34
  10. Karagümrük

   24 +4 31
  11. Antalyaspor

   25 -8 28
  12. Alanyaspor

   25 -11 28
  13. Sivasspor

   25 -7 27
  14. Kasımpaşa

   25 -13 26
  15. Gaziantep FK

   25 -8 25
  16. MKE Ankaragücü

   24 -10 25
  17. İstanbulspor

   24 -21 24
  18. Giresunspor

   24 -19 23
  19. Hatayspor

   24 -28 23
  20. Ümraniyespor

   25 -10 22
  PUAN DURUMU
  Burç Uyumu

  Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.