Ege Haberleri

Özçakır, üçüncü kez güven tazeledi

AYDIN ESKİ ESERLERİ SEVENLER DERNEĞİ’NDE GENEL KURUL HEYECANI YAŞANDI, KURULDA TEK ADAYLI GİDİLEN SEÇİMDE MEVCUT BAŞKAN MEHMET ÖZÇAKIR, ÜÇÜNCÜ KEZ BAŞKAN SEÇİLEREK GÜVEN TAZELEDİ.

  • 28 Aralık 2021
  • 74 kez görüntülendi.
Özçakır, üçüncü kez güven tazeledi

Aydın Eski Eserleri Sevenler Derneği’nde genel kurul heyecanı yaşandı, kurulda tek adaylı gidilen seçimde mevcut başkan Mehmet Özçakır, üçüncü kez başkan seçilerek güven tazeledi.

Aydın’ın Efeler ilçesinde 1973 yılından bu yana faaliyette bulunan ve kentin en eski tarih ve kültür derneklerinden olan Aydın Eski Eserleri Sevenler Derneği’nde genel kurul heyecanı yaşandı. Aydın’ın tarihi ve kültürel tanıtımına vurgu yapılan genel kurulda, dernek başkanı ve yönetim kurulları da şekillendi. Tek adaylı gidilen seçimlerde 2 dönemdir başkanlık görevini yürüten mevcut başkan Mehmet Özçakır, başkanlığa aday gösterildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kurulda, faaliyet raporunun okunmasının ardından divan kurulu belirlendi. Divan kurulu tarafından üyelere sunulan yeni liste oy birliği ile kabul edilirken, yapılan seçimlerde mevcut başkan Mehmet Özçakır, üçüncü kez başkan seçilerek güven tazeledi.

Kurulda kısa bir konuşma yapan Başkan Özçakır, yerel tarihin önemini vurgulayarak “Yerel tarih, bir kentin belleğidir ve Aydın’ın tarih, turizm ve tarım ana başlığındaki değerlerinin en büyük eksikliği maalesef tanıtım konusudur. Tanıtım konusunda sivil toplum kuruluşu olarak yıllardır sürdürdüğümüz çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Üçüncü kez başkan seçilerek güven tazeleyen Mehmet Özçakır’ın yeni yönetimi ise Ahmet Varlık, Hüseyin Rahmi Yaman, Feridun Candaş, Göksenin Pireli, Fazıl Feza Aydemir ve Murat Çayırlı isimlerinden oluştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ