Ege Haberleri

Selçuk’ta kadınlar pişirecek, kadınlar kazanacak

SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL, KADIN EMEĞİNİ DEĞERLENDİRMEK AMACIYLA HAYATA GEÇİRİLEN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN BİRİ OLAN TANDIR EVİ’Nİ ZİYARET EDEREK KADINLARLA BULUŞTU.

  • 28 Kasım 2021
  • 63 kez görüntülendi.
Selçuk’ta kadınlar pişirecek, kadınlar kazanacak

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, kadın emeğini değerlendirmek amacıyla hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Tandır Evi’ni ziyaret ederek kadınlarla buluştu.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ilçedeki 14 Mayıs Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Tandır Evi’ni ziyaret etti. Burada kadınlar ile bir araya gelen Başkan Sengel, Efes Tarlası Bakkalı ve Efesium Hediyelik Eşya Dükkanı’nın ardından, kadın emeğini değerlendirmek adına bir adım daha atmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

“Kadınların ekonomik hayata dahil olması ve becerilerinden para kazanmasını sağlayacağız”

Kadınlar için hayata geçirilen projelerden biri olan Tandır Evi’nin hayırlı olmasını dileyen Başkan Sengel, “Aday olduğumuz zaman bir sözümüz vardı. 14 Mayıs Mahallesi’ne bir tandır evi yapacağımızı söylemiştik. Bu civardaki tüm kadınlar ekmeklerini bu tandırda yapacaklar. Biz de bu ekmekleri Efes Selçuk halkı ile buluşturacağız. Kadınların ekonomik hayata dahil olması ve becerilerinden para kazanmasını sağlayacağız. Hem kadınları ekonomik hayata dahil etmenin hem de vermiş olduğumuz sözü tutmanın mutluluğunu yaşayacağız. Efes Selçuk’a hayırlı olsun” dedi.

Selçuklu kadınlar da, Tandır Evi’nin yapımından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ