Ege Haberleri

Sıcak hava insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor

AYDIN’DA ETKİLİ OLAN SICAK HAVA İNSANLAR KADAR HAYVANLARI DA OLUMSUZ ETKİLEDİ. HAVA SICAKLIĞININ YAKLAŞIK 40 DERECEYE ULAŞTIĞI KENTTE SOKAKLAR BOŞ KALIRKEN, SOKAK HAYVANLARI DA GÖLGE ALANLARDA SERİNLEMEYE ÇALIŞTI.

  • 22 Temmuz 2022
  • 22 kez görüntülendi.
Sıcak hava insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor

Aydın’da etkili olan sıcak hava insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığının yaklaşık 40 dereceye ulaştığı kentte sokaklar boş kalırken, sokak hayvanları da gölge alanlarda serinlemeye çalıştı.

Aydın’da hava sıcaklığının gündüz 35-40 dereceye yükselmesiyle birlikte insanlar kadar hayvanlar da kendilerine serin yerler aramaya başladı. Sokak hayvanları ağaç gölgeleri, araçların altları gibi pek çok yere sığınarak serinlemeye çalıştı. Sıcak havadan korunmak isteyen sokak hayvanları kimi zaman renkli görüntüler oluşturdu. Güneş ışınlarının en yoğun olarak hissedildiği öğle saatlerinde kent sokakları da boş kaldı. İnsanlar sıcak hava dolayısıyla evlerinde kalmayı tercih etti. Aydınlı hayvanseverler sokak hayvanlarının sıcak havalarda mağdur olmamaları için vatandaşları sokaklara bir kap su ve bir kap mama koymaya davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ