Ege Haberleri

Supla Yapımı Çeşitleri Malzemeleri Ritzz.net’te

Supla Yapımı Çeşitleri Malzemeleri Ritzz.net’te

Günlük yaşam tarzımız değiştikçe, kullandığımız ürünler ile estetik algımız da değişmektedir. Kültürel olarak günlük yaşam tarzlarımız etkiye daha çok açık, yenilikleri deneyeme daha uygundur. Supla da bu şekilde hayatımıza giren ve gerek dekorasyonda gerek pratik kullanımda vazgeçilmez unsurlardan biri olmuş durumdadır. Suplanın yaşamlarımıza girmesi, el işi becerileri ve yaratıcılıkla birleştiğinde ise ortaya adeta sanat eseri değerinde ürünler çıkabilmektedir. Supla makrome ipten, kağıt ipten ve jüt ipi ile yapılabilmektedir.

Makrome ipten supla yapımı hem görsel hem de kullanış açısından birçok avantaja sahiptir. Öncelikli olarak makrome suplasının tasarımının belirlenmesi gereklidir. Bunun için kasnak ya da çember gibi bir yardımcı araç kullanılabileceği gibi tığ ya da düğüm yöntemi ile de supla yapılabilmektedir. Yardımcı araç kullanılmadan yapılması tercih edilecekse 2,5 ya da 3 mm kalınlığında makrome ipi tercih edilmelidir. Makrome düğüm ya da tığ modelini belirleyip istenen motiflerde örgü işlemlerini devam ettiriyoruz. Sonrasında uç kısımlarında saçak ya da püskül isteniyorsa buraları ince tarak yardımı ile tüylendirme yöntemini uyguluyoruz.

Etamin İpi İle Harikalar Yaratmak | Ritzz.net

Etamin ipi kullanılarak dokulu ve düz kumaşlar üzerinde nakış ve kanaviçe işlemeleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunun için kasnak kullanımına ihtiyaç duyulabilmektedir. Çeşitli çiçek motifleri, isimler, eski yazılar kanaviçe işi ile işlenebilmektedir. Kanaviçe daha kare kare ilerleyen bir motif yapısına sahiptir. Ancak nakış işi biraz daha detay isteyen bir işleme yöntemidir. Bunun için standarttan ince ölçülerde etamin ipi rahatlıkla kullanılabilir. Nevresim takımları, yatak örtüleri, perdeler, masa örtüleri gibi seccade ya da çanta işleme gibi işlemlerde kullanılabilmektedir. Bununla beraber bileklik ve kemer örme de etamin ipi yapılabilmektedir.

Etamin ipi, nakış ve kanaviçe işleme yöntemlerinde tercih edilen bir ip çeşididir. İstenilen renk ve kalınlıkla işleme yapılabileceği gibi hobi ürünlerinde renklendirme amacı ile de kullanılmaktadır. Kullanım alanı bu kadar çeşitli olan etamin ipi fiyatları ise oldukça uygun bir fiyattan sunulmaktadır. Ritzz üzerinden istenilen renk ve ölçüde etamin ipleri tercih edilebilmektedir. Ritzz üzerinden tercih edeceğiniz etamin ipleri için farklı ve fazla ücret ödenmesine de gerek yoktur. Bütün etamin ipleri her bütçeye uygun tek fiyat güvencesi ile sunulmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ