Ege Haberleri

TED İzmir Koleji öğrencilerinin ilgi gören projesi Manisa’da sergilendi

TED İZMİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN, URLA SAHİLLERİNDEN TOPLADIKLARI ATIKLARDAN İLHAM ALARAK HAYATA GEÇİRDİKLERİ “DENİZ VE SAHİL ATIKLARI ÇOCUKLARIMIZIN ELİNDE SANATA DÖNÜŞÜYOR” FARKINDALIK PROJESİ, MANİSA AKHİSAR ŞEHİT ALİ AKSOY ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU.

  • 11 Mayıs 2022
  • 9 kez görüntülendi.
TED İzmir Koleji öğrencilerinin ilgi gören projesi Manisa’da sergilendi

TED İzmir Koleji öğrencilerinin, Urla sahillerinden topladıkları atıklardan ilham alarak hayata geçirdikleri “Deniz ve Sahil Atıkları Çocuklarımızın Elinde Sanata Dönüşüyor” farkındalık projesi, Manisa Akhisar Şehit Ali Aksoy Ortaokulu öğrencileri ile buluştu.

Manisa Akhisar Şehit Ali Aksoy Ortaokulu ev sahipliğinde yapılan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarında; araştırma, inceleme ve tasarım türlerinde 25 adet proje sergilendi. Sergilenen proje içerisinde, TED İzmir Koleji öğrencilerinin Urla sahillerinden topladıkları atıklardan ilham alarak hayata geçirdikleri “Deniz ve Sahil Atıkları Çocuklarımızın Elinde Sanata Dönüşüyor” farkındalık projesi de yer aldı. Öte yandan, 22-27 Mayıs tarihlerinde aynı okulda; Portekiz, Romanya, Bulgaristan ve Kayseri’den öğretmen ve öğrenci gruplarının katılımıyla gerçekleştirilecek ERASMUS projesinde de yer alacak olan farkındalık projesi sergisi, ay sonuna kadar Şehit Ali Aksoy Ortaokulunda dünyanın farklı yerlerinden katılım gösterecek öğrenciler ile buluşacak.

Yapılacak ERASMUS projesinin amacının ise çevreyi koruma, yenilenebilir enerji kaynakları konularında yapılan çalışmaların kültürel değerlerle birlikte içselleştirilerek yeni nesillere aktarılması olarak belirlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ