Ege Haberleri

Tuzla Sulak Alanı’na inşaat izni veren Milas Belediyesi kaçak yapılarla mücadele başlattığını açıkladı

MİLAS İLÇESİNDEKİ TUZLA SULAK ALANI VE SARIÇAY DELTASI ARASINDAKİ BÖLGEDE AĞAOĞLU HOLDİNG’İN ‘TURİZM KENTİ PROJESİ’ KAPSAMINDA YAPACAĞI İNŞAATA ‘OLUR’ VEREN MİLAS BELEDİYESİ KAÇAK YAPILARLA MÜCADELE BAŞLATTIĞINI AÇIKLADI.

  • 28 Nisan 2022
  • 15 kez görüntülendi.
Tuzla Sulak Alanı’na inşaat izni veren Milas Belediyesi kaçak yapılarla mücadele başlattığını açıkladı

Milas ilçesindeki Tuzla Sulak Alanı ve Sarıçay Deltası arasındaki bölgede Ağaoğlu Holding’in ‘Turizm Kenti Projesi’ çerçevesinde yapacağı inşaata ‘olur’ veren Milas Belediyesi kaçak yapılarla mücadele başlattığını açıkladı.

Muğla’nın Milas ilçesinde Ulusal Sulak Komisyonu tarafından koruma altına alınmış olan Tuzla Sulak Alanı’na Ağaoğlu Firması tarafından yapılması planlanan inşaat projesine ‘olur’ vermesi ile gündeme gelen ve tepki çeken Milas Belediyesi, konuya ilişkin açılan davaların ardından kaçak yapılara karşı savaş açtığını duyurdu.

Gelen her türlü ihbar ve şikayetin değerlendirildiğini belirten Milas Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “İmar mevzuatına aykırı olduğu tespit edilen ve kaçak olduğu belirlenen yapılara yönelik yasal işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte ayrım yapılmaksızın yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyor” denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ