Ege Haberleri

Unutulmaz Bir Düğün İçin Doğru Davetiye

Unutulmaz Bir Düğün İçin Doğru Davetiye

Düğün davetiyesi sevdiklerinizi mutlu gününüze davet etmek için hazırlayacağınız bilgilendirici kısa metinler olarak tanımlanabilir. Sevdiğiniz insanlar bu mutlu gününüze katılmak için zamanlarını davetiyelerin ellerine ulaşmasıyla yaparlar. Aksi halde sevdiğiniz insanların büyük çoğunluğunu düğün töreninizde görmeniz mümkün değildir. Her ne kadar günümüzde gelişen teknolojiyle beraber davetiyeler mesajla iletilebilse de tecrübe edilen durumlar mesajla iletilen davetiyelerin akılda kalıcılık konusunda son derece yetersiz olduğunu göstermiştir. Kişilere bizzat iletilen davetiyeler hem daha akılda kalıcı hem de nerdeyse sürekli göz önünde olmasından dolayı düğünün unutulmasını imkânsız kılmaktadır.

Düğün Davetiyesinde Yer Alması Gerekenler

Düğün davetiyesinde bazı bilgilere yer verilmesi gerekir. Bu sayede davet edilen kişiler, davetiyede yer alan bilgilere dayanarak kendi hayatlarında bir takım planlar yaparlar. Davetiye de yer alması gereken bilgiler ise şu şekildedir;

  • Gelinin anne ve babasının ismi
  • Damadın anne ve babasının ismi
  • Gelin ve damadın ismi
  • Düğün yapılacak olan tarih
  • Düğün ve eğer yapılacaksa nişan veya nikah gibi organizasyonların başlangıç, bitiş saatleri
  • Törenin yapılacağı salonun açık adresi ve eğer gerekliyse yol tarifi
  • İsteğe bağlı olarak çağrı metni
  • Eklenecek olan notlar

Davetiye Nasıl Seçilmeli

Davetiye seçimi için düğün, nişan ve yapılacaksa kına gecesi tarihlerinin önceden belirlenmesi gerekir. Belirlenen bu tarihler davetiye seçimi yapılmasının ardından kâğıda doğru sıralamayla işlenir. Çiftlerin tercih yaparken dikkat etmesi gerekenlerden noktalardan ilki baş başa olmaları ve başkalarını olabildiğince sürecin dışında bırakmalarıdır. Adaylar en mutlu günleri üzerinde kendi söz haklarına sahip olmalıdır. Ailelerin davetiye seçim sürecine dahil olmaları durumunda istenmeyen hadiseler meydana gelebilir. Çiftler davetiye modelleri arasında kısa süreli kararsızlıklar yaşayabilseler de odaklanmaları gereken nokta mutluluklarını en iyi şekilde yansıtan davetiyeyi seçmektir.

Davetiye Modelleri

Davetiyeler birçok farklı kâğıda basılabilir ve kağıtların kalitesi birbirinden farklıdır. Bu durum ekonomik maliyeti de doğrudan etkiler. Diğer yandan çiftler davetiyelerini ve davetiyede yer alacak olan yazıları istedikleri renge göre şekillendirme özgürlüğüne sahiptir. Nisa davetiye adaylara onlarca farklı seçenek sunmakla beraber talep edilmesi halinde adarlar için özel tasarımlarda hazırlayabilir.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ